/hamag/assets/wozekdozadan-slajder-960-jpg-3787.jpeg

Wózek do zadań specjalnych

Smartbe to pierwszy inteligentny wózek dziecięcy.

Data publikacji: 28.07.2016

Każda młoda mama uczy się, co to znaczy wielozadaniowość. Opiekując się dzieckiem, świeżo upieczony rodzic często robi dwie, trzy lub nawet cztery rzeczy jednocześnie, a chwila bezczynności jest dla niego jedynie odległym marzeniem. A gdyby tak wykorzystać spacery z dzieckiem i zrobić coś dla siebie? Smartbe, pierwszy inteligentny wózek dziecięcy, uwalnia ręce młodych matek.

Technologia zajrzała także do świata rodziców. Smartbe to aż 10 funkcji sterowanych przez smartfony oparte o Androida lub iOS, które ułatwią codzienne spacery. Smartbe oferuje Smartbe jest wszystko w jedno rozwiązanie, które zapewnia ponad 10 funkcji zarządzanych przez smartfony na Androida i iOS, a nawet… smartwatches. Innowacyjny wózek oferuje takie gadżety i funkcje jak klimatyzowane nosidełko, podgrzewacz do butelek, automatyczny fotel bujany, elektryczną blokadę, czujnik antykradzieżowy, mikrofon i kamerę, a nawet automatyczne składanie. Jednak najciekawsze jest to, że wózek jeździ bez konieczności pchania. To nie pomyłka, Smartbe jest napędzany elektrycznie i z łatwością można go zaprogramować, tak by utrzymywał określoną odległość przed idącym lub biegnącym opiekunem. Smartbe został nawet przystosowany dla fanów joggingu. Jego szerokie koła radzą sobie z każdym podłożem, a rączki dostosowują swoje położenie tak, by w razie potrzeby biegnąca osoba mogła bez problemy chwycić wózek lub do niego sięgnąć, np. po to by skręcić.

Silnik jest na tyle wydajny, że wzniesienia czy pagórki nie są dla niego żadnym problemem. Dzięki czujnikom ruchu, za każdym razem kiedy rodzic się podjedzie do przodu lub do tyłu, wózek porusza się bez użycia rąk w określonym kierunku, by otrzymać ustalony wcześniej dystans. Dzięki temu w czasie spaceru można swobodnie zrobić zakupy, zadzwonić czy poćwiczyć, bez obaw o bezpieczeństwo malucha. Smartbe spełnia europejskie oraz amerykańskie wymogi bezpieczeństwa, ma także specjalne zabezpieczenia, które w awaryjnej sytuacji zatrzymają wózek. Poza najnowszą technologią, Smartbe posiada wszelkie udogodnienia, jakie znajdziemy w wysokiej klasy wózkach, jak np. zmiennie zadaszenia, czy różne ustawienia wysokości. Sam design także jest przyjemny dla oka. Wydawać by się mogło, ze to wózek idealny. Niestety, cena w pełni wyposażonego modelu to około 2,8 tys. dolarów, co jest nieco wygórowaną ceną za dziecięcy wózek. W dodatku do sprzedaży ma trafić dopiero w kwietniu 2017. Być może jednak dla kolejnych pokoleń rodziców, samobieżne wózki będą codziennością, nie zaś szczytem luksusu.


Źródło: Indiegogo / Digital trends

Zobacz także

Dziecko / #News

memola-classic-jpg-9032

Memola – jak u mamy

Red Dot Design Award to najbardziej prestiżowa nagroda przyznawana w dziedzinie designu. W tym roku doceniono Polkę za Memolę.

Dziecko / #News

baby-classic-1-jpg-8763

Przeglądarka dla rodzica

Lubisz godzinami siedzieć w sieci, czytając ulubione blogi i portale? Jeśli jesteś rodzicem, to nawet kwadrans spokoju może być trudny do wywalczenia. Chyba że...

Dziecko / #News

baby-spa-classic-jpg-8623

SPA dla malucha

Każdy z nas lubi czasem wygrzać się w saunie, poszaleć na basenie lub zadbać o siebie u kosmetyczki lub masażysty. Kto jednak powiedział że to przyjemności tylko dla dorosłych?