Wearables ciężarnej – B Maternity

Sensory w różnorodnych gadżetach wearables pomagają nie tylko sportowcom i miłośnikom biegania – coraz częściej dbają też szerzej o nasze zdrowie. Poznajcie kolekcję B Maternity.

Data publikacji: 05.12.2017

Ciąża to dla przyszłej mamy bardzo niezwykły czas. Szczególnie dla pań debiutujących w roli matki, wiąże się to z ogromnymi zmianami w życiu, zupełnie nowymi doświadczeniami, ale też odrobiną stresu. Ciężarne muszą dbać nie tylko o siebie, ale też o rosnącego w brzuchu maluszka, dlatego tak ważna jest dla nich kontrola zdrowia i dbanie o dobrą kondycję. Przy braku doświadczenia niestety oznacza to częste wizyty u lekarza – chyba że przyszła mama jest fanką gadżetów i postawi na technologie ubieralne, które pomogą jej trzymać rękę na pulsie.

Ciężarnym należy się specjalna uwaga i troska o ich zdrowie – w roli ciążowego asystenta świetnie sprawdzą się wszelkie technologie ubieralne, które będą zbierały istotne dane, a jednocześnie nie będą wymagały wizyt lekarskich czy zbytniego zaangażowania ze strony przyszłej mamy. Dzięki pomysłowi Blake Uretsky z Cornell University, wystarczy tylko rano się ubrać, a spodnie czy sweter zajmą się zbieraniem wszelkich informacji przydatnych lekarzom. Uretsky stworzyła bowiem kolekcję ubrań dla ciężarnych z wbudowanymi czujnikami, które zarejestrują dane związane z temperaturą, tętnem, ciśnieniem krwi czy oddechem.

Linia ubrań B Maternity składa się ze spódnic, sukienek, swetrów, bluzek i spodni, a nawet płaszczy, idealnie dopasowanych do ciała ciężarnej. Każdy egzemplarz został zaprojektowany tak, by móc „rosnąć” wraz ze zmieniającym się ciałem przyszłej mamy. Same sensory wzbogacone o srebrne nici, wszyte są w metki, pozostają więc kompletnie niewidoczne. Obsługuje się je za pomocą aplikacji, która pokazuje odpowiednie pomiary, a także może wysłać je bezpośrednio na skrzynkę mailową lekarza. Aplikacja umożliwia także ustawienie alarmu, który ostrzega przed zbyt dużym wysiłkiem. Prototyp kolekcji powstał dzięki stypendium w wysokości 30 tys. dolarów, które otrzymała Uretsky. Na tym jednak ma się nie skończyć – projektantka planuje wdrożenie B Maternity do sklepów i w tej chwili skupia się na zainteresowaniu inwestorów i sieci odzieżowych, którzy zainteresowaliby się jej linią autorskich ubrań wykorzystujących najnowsze technologie.

 

Źródło: InnPoland / Wearable.com

Zobacz także

Trendy / #News

inkubator-1classic-jpg-11952

Inkubator dla czworonogów

Noworodki to istoty bardzo delikatne. Nie dotyczy to jedynie ludzi – kocie i psie maluchy też potrzebują opieki. Dlatego lubelski uniwersytet zainwestował w inkubator dla zwierząt.

Trendy / #News

talerz-classic-jpg-11766

Doznania znad talerza

Wiecie jak elegancko zjeść spaghetti, owoce morza, czy lasagnę? Czy kiedyś zestresowaliście się na oficjalnym obiedzie lub pogubiliście w etykiecie? Nie jesteście jedyni.

Trendy / #News

whisky-me-classic-jpg-11968

Whisky Me – trunek w wersji mini

Kojarzycie soczki w woreczkach, tak popularne w latach 90.? Dzięki pewnemu start-upowi, powracają, tylko że w wersji wysokoprocentowej jako Whisky Me.