W kuchni z maluchem z Safe Slice

Mały pomocnik w kuchni to marzenie każdej mamy. Jak jednak zarazić malucha miłością do gotowania bez obaw o ostre noże i niebezpieczne narzędzia? Poznajcie Safe Slice!

Data publikacji: 24.08.2017

Mamom maluchów nawet najdrobniejsza pomoc się przyda. W końcu poza opieką nad dziećmi, mają one zazwyczaj całkiem sporo obowiązków w pracy i domu. Pranie, sprzątanie, robienie zakupów czy gotowanie to ich chleb powszedni. Do tego dochodzą nadgodziny w pracy, zepsute auto i zebrania rodzicielskie, więc każda zaoszczędzona chwila jest naprawdę cenna. Dlatego dobrym pomysłem jest jak najszybsze uczenie dzieci podstawowych obowiązków domowych, by choć odrobinę odciążyły zabieganą mamę.

Najskuteczniejsza nauka to dla brzdąca nauka poprzez zabawę. Sprytni rodzice wiedzą, że nawet zwykłe obowiązki przedstawione w ciekawej formie, mogą zaciekawić i ucieszyć latorośl. Uczenie malucha porządku i drobnych prac w domu szybko się opłaci, jednak trzeba to robić z głową. W końcu bezpieczeństwo malucha powinno stać na pierwszym miejscu. Kuchnia czy pralnia mogą być bardzo niebezpieczne dla dziecka, dlatego niebezpieczne substancje czy ostre noże należy schować poza zasięgiem dziecięcych rąk. Zamiast tego można postawić na gadżety takie jak Safe Slice, który jest prostym zestawem uczącym dzieci krojenia warzyw i owoców w bezpieczny i przyjazny sposób.

Zestaw składa się z deski, noża oraz nakładki, a także specjalnych fiszek z informacjami o sposobie krojenia poszczególnych produktów oraz prostymi przepisami dostosowanymi do zdolności manualnych malucha. W ten sposób autorka projektu, Katrina Steven z Wielkiej Brytanii, chce uczyć dzieci nie tylko wdrażania się w domowe obowiązki, ale też przemycać informacje na temat zbilansowanej diety. Dzieci korzystające z Safe Slice dowiedzą się, jak przygotowywać zdrowe potrawy i komponować odpowiednie porcje. Według projektantki to o tyle ważne, że w wielu krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, możemy mówić o prawdziwej pladze otyłości u dzieci. W takiej sytuacji wczesna nauka racjonalnego żywienia to absolutna podstawa, równie ważna co lekcje matematyki i języka ojczystego.

Nóż pozbawiony został ostrej końcówki, posiada też dużą, poręczną rączkę, idealnie dopasowaną do dłoni dziecka. Z kolei interaktywna deska posiada kilka różnych nakładek, odpowiednich do poszczególnych przepisów. Czy wczesna nauka gotowania to skuteczny sposób na walkę z otyłością? Naszym zdaniem dzieci mogą tylko skorzystać, wcielając się w małych szefów kuchni.

 

Źródło: Dezeen / Label

Zobacz także

Dziecko / #News

tornistrowe-classic-jpg-10746

Wyprawka szkolna na medal

Kiedy maluch „dorasta”, a pierwszy dzień w szkole się zbliża, każdy rodzic robi wszystko, by skompletować idealną wyprawkę. Okazuje się, że to jednak nie takie łatwe...

Dziecko / #Recenzja

classic-03-jpg-10619

Plecak szkolny na zdrowy kręgosłup

Plecak idealny? Istnieje. Przede wszystkim musi zadbać o kręgosłup, a do tego dobrze wyglądać. Podpowiadamy, jaki plecak wybrać!

Dziecko / #Recenzja

classic-02-jpg-10637

Bezpieczny plecak dla pierwszoklasisty

Zbliża się czas kompletowania wyprawki dla uczniów. Tornister i plecak to podstawowe wyposażenie każdego żaka. Jaki model wybrać?