/hamag/assets/intel-big-jpg-1468.jpeg

Twarz, jak żywy obraz

Omote to nowa forma zaawansowanej technologii mapowania 3D w czasie rzeczywistym. Powstała przy współudziale firmy Intel.

Data publikacji: 15.02.2016

Po technologie projekcji 3D sięgały już takie marki, jak Subaru czy Dunlop. To, co stworzyli razem pracownicy firmy Intel i studia WOW przy udziale japońskiego artysty Nobumichi Asai, stanowi krok dalej. Ich wspólne przedsięwzięcie jest niezwykle ekspresyjne i mocno oddziałuje na zmysły. Aktywny udział biorą w nim… ludzkie twarze. Wykorzystując inteligentne skanowanie, zespół wykreował dynamiczny pokaz światła i barw, który pojawia się na twarzy modelki. Elektroniczne obrazy precyzyjnie podążają za najmniejszym ruchem jej głowy, zmieniając się co kilka sekund.

Każdy detal kolorowego obrazu jest precyzyjnie wpasowany w twarz modelki, nawet wtedy, gdy porusza ona głową. Kolorowe anime, podobizny zwierząt, cyfrowy make-up – niezwykła moc przekazu.

W eksperymencie kluczową rolę odegrał wydajny procesor Intel® Core™ i7. To dzięki niemu było możliwe przetwarzanie w czasie rzeczywistym danych z mapowania 3D, integrowania ich z kolorowymi projektami z komputera, następnie przesyłania na bieżąco do projektora aż w końcu – na skórę modelek.

Dzięki procesorowi Intel® Core™ i7 stworzono trójwymiarową twarz modelki, będącą „żywym” płótnem dla stworzonych komputerowo grafik.

Projekt jest częścią kampanii „Experience Amazing”, który ukazuje, jak niesamowity potencjał tkwi w łączeniu innowacji, takich jak face-mapping z zaawansowanymi technologiami Intela.

Aktualizacja:
W jaki sposób można wykorzystać zaprezentowaną technologię, przekonaliśmy się podczas tegorocznego rozdania nagród Grammy. Poniżej prezentujemy filmik z występu Lady Gagi, gdzie zastosowano rozwiązanie Intela.

Zobacz także

Wdzięk / #Recenzja

classic-jpg-11360

Naturalne antyperspiranty – top 3

Jakie naturalne antyperspiranty wybierać, aby nie zaszkodzić zdrowiu, ale jednocześnie zadbać o higienę?

Wdzięk / #Recenzja

coffee-scrub-classic-jpg-11117

Bare Care – peeling kawowy na jesień

Bare Care to nowość na rynku kosmetyków naturalnych. Bare Care to peeling kawowy stworzony dla fanek aromatycznych ziaren!

Wdzięk / #Recenzja

classic-jpg-11109

Hmilk no stress – test mleczka do włosów farbowanych

Hmilk no stress to nowość marki Oway, która w swoim portfolio posiada same naturalne i przyjazne włosom preparaty. Jak mleczko wypadło w testach?