/hamag/assets/trendy-ikea-slajd-jpg-11463.jpeg

Trendy według Ikea

Pamiętacie jeszcze meblościanki i królujące wszędzie boazerie? Tak wyglądały nasze wnętrza w PRL-u. Dziś częściej gości w nich skandynawski minimalizm. A co będzie za 30 lat?

Data publikacji: 31.10.2017

Różnica w tym jak prezentują się nasze wnętrza dziś oraz kilkadziesiąt lat temu jest ogromna. Obecnie panuje w nich nieco mniej zdobna i bardziej spójna stylistyka. Częściej sięgamy po prostotę i eleganckie, minimalistyczne rozwiązania. Rzadziej można spotkać w nich atrybuty kojarzone z PRL-em: boazerie, meblościanki, kafelki wypełniające łazienki od podłogi aż po sufit, a także bogactwo fikuśnych serwetek, obrusów i firanek to już raczej przeszłość. Jednak nie tylko w Polsce tak wyraźnie widać upływ czasu, jeśli idzie o wystrój wnętrz. Również w innych krajach zmiany są bardzo wyraźne – przykładem niech będzie Wielka Brytania oraz podsumowanie stworzone przez Ikea.

Niedawno skandynawski koncern świętował 30-lecie otwarcia pierwszego sklepu w Wielkiej Brytanii. Z tej okazji zanalizował zmiany, jakie zaszły w brytyjskich wnętrzach, a także przewidział trendy, których możemy spodziewać się w przeciągu kolejnych 30 lat. Efekty swojej pracy, Ikea zaprezentowała na wystawie na Greek Street w Londynie. Jesteście ciekawi co można było tam zobaczyć i jak zmienią się nasze mieszkania? Przede wszystkim będzie królowała w nich zieleń oraz rośliny hodowane dzięki hydroponice. Między innymi dlatego, że zrównoważony rozwój będzie w przyszłości jednym z najmocniej rozwijanych trendów. Przyjazne środowisku rozwiązania zdominują naszą przestrzeń. Nastąpi też koniec tradycyjnych włączników światła – zastąpić je mają inteligentne systemy oświetlenia, które będą reagować na warunki panujące w mieszkaniu oraz ruch.

Lampy sufitowe będą np. towarzyszyć podczas przechodzenia przez pokój odpowiednio włączając się i wyłączając. Hitem mają stać się inteligentne lustra, wyświetlające takie podstawowe informacje jak data, godzina czy aktualna pogoda. Z kolei druk 3D ma być coraz bardziej powszechnym rozwiązaniem w branży – tak będzie powstawać wiele mebli, co znacząco skróci okres oczekiwania na zamówione szafki czy krzesła. Podczas wystawy przygotowanej przez Ikea, w każdym pomieszczeniu odbywały się tematyczne imprezy nawiązujące klimatem do czasów, które były w nich prezentowane, a świętowanie trwało aż 4 dni. Ciekawe co marka przygotuje na rocznicę swojej obecności w Polsce?

 

Źródło: Homes & Property / label

Zobacz także

Trendy / #News

inkubator-1classic-jpg-11952

Inkubator dla czworonogów

Noworodki to istoty bardzo delikatne. Nie dotyczy to jedynie ludzi – kocie i psie maluchy też potrzebują opieki. Dlatego lubelski uniwersytet zainwestował w inkubator dla zwierząt.

Trendy / #News

talerz-classic-jpg-11766

Doznania znad talerza

Wiecie jak elegancko zjeść spaghetti, owoce morza, czy lasagnę? Czy kiedyś zestresowaliście się na oficjalnym obiedzie lub pogubiliście w etykiecie? Nie jesteście jedyni.

Trendy / #News

whisky-me-classic-jpg-11968

Whisky Me – trunek w wersji mini

Kojarzycie soczki w woreczkach, tak popularne w latach 90.? Dzięki pewnemu start-upowi, powracają, tylko że w wersji wysokoprocentowej jako Whisky Me.