/hamag/assets/klocki-slajd-jpg-7096.jpeg

Słodkie klocki

Czekoladzie trudno się oprzeć – jest pyszna, wspiera wydzielanie endorfin, a do tego występuje w dziesiątkach odmian i smaków. Szczególnie, jeśli mówimy o serii „Complements”.

Data publikacji: 05.01.2017

Druk 3D pozwala nie tylko na innowacje medyczne oraz zabawę w design. To także źródło zupełnie nowych możliwości kulinarnych. Jedzenie z druku to trend, który warto obserwować w najbliższych miesiącach. Dzięki niemu powstają bowiem takie projekty jak „Complements” od australijskiej agencji Universal Favourite. To agencja, która zaskoczyła słodkościami w nietypowym wydaniu.

Universal Favourite w kooperacji z cukiernią Bakedown Bakery, stworzyło czekoladki modułowe wykonane w technologii druku 3D. To przepyszny pomysł, który pozwala na zabawę czekoladą i łączenie smaków oraz kolorów. Pojedyncza czekoladka wygląda jak barwne schody z trzema stopniami. W rzeczywistości jest jednak połową czekoladowej kostki, którą należy połączyć z innym kawałkiem, by stworzyć pełną kompozycję smaków i barw. Agencja i cukiernia opracowały czekoladki o naprawdę zaskakujących kolorach, a każdy z nich odpowiada innemu smakowi. Wśród nich znajdziemy czarną porzeczkę, gorzką czekoladę, herbatę matchę, cytrynę, ciasteczka czy arbuza. Łącznie do wyboru jest aż 12 smaków. Projekt kostek to efekt pracy agencji, natomiast Bakedown Bakery pomogło w tchnięciu idei w życie i na podstawie pomysłów Universal Favourites, opracowało smaki i kolory poszczególnych kostek.

– Pomysł na modułową czekoladę narodził się w oparciu o ideę wzajemnego uzupełniania się klienta i projektanta – swoją wizję tłumaczy Universal Favourite. Chodziło o to, by projekt oddawał komplementarność tej relacji. Niezwykłe czekoladki miały być bowiem prezentem gwiazdkowym dla klientów. Zapakowane w piękne pudełka nawiązujące do faktury czekoladek z pewnością zwracają uwagę i na długo zapadną w pamięć obdarowanym osobom. Niestety, oryginalne bombonierki nie trafią do sprzedaży, mimo ogromnego zainteresowania, jakim cieszył się pomysł w social media. Poza klientami Universal Favourites, jedno pudełko trafiło do zwycięzcy w konkursie organizowanym przez Bakedown Bakery. Być może inni podchwycą pomysł modułowych czekoladek – ta idea wydaje nam się wyjątkowo smakowita.

 

Źródło: Dezeen

Zobacz także

Kulinaria / #Wywiad

classic-jpg-8522

ŻARCIE NA KÓŁKACH!

ŻARCIE NA KÓŁKACH to wydarzenie, w którym warto wziąć udział. Będzie pysznie i aromatycznie!

Kulinaria / #News

goute-classic-1-jpg-7847

Łyżka zreformowana

Łyżka, nóż, widelec – oto wszystko, czego potrzebujemy, by cieszyć się jedzeniem. Mogłoby się wydawać, że w kwestii sztućców niewiele można już wymyślić. Będziecie jednak zaskoczeni!

Kulinaria / #Wywiad

classic-jpg-7672

Afrodyzjaki w kuchni

Jak dobrać składniki, aby postało danie romantyczne, miłosne i pobudzające do działania? Michał Konwerski podzielił się z nami kilkoma cennymi wskazówkami…