Sea to Sky, wielki mały plecak

Podróże to nie tylko nowe miejsca i ekscytujące przeżycia. To także wiele wyzwań, przekraczanie własnych granic oraz umiejętność... kompaktowego pakowania. Stąd pomysł Sea to Sky.

Data publikacji: 22.08.2017

Pewnie każdemu z Was zdarzyło się, że podczas wakacji miejsce w walizce stało się towarem deficytowym. Każda kupiona pamiątka i suwenir zajmują cenną przestrzeń, a w dodatku swoje ważą. Dlatego turyści skłonni do rozmachu w kwestii pamiątek, powinni decydować się tylko na oferty przelotów, które pozwalają na spory zapas kilogramów, jeśli idzie o bagaż. Co jednak, jeśli spontaniczne zakupy was zaskoczyły, walizka jest wypchana po brzegi, a obok zalega jeszcze sporo rzeczy czekających na spakowanie? Rozwiązaniem może być kupienie dodatkowej walizki na miejscu lub zabieranie na urlop wynalazków takich jak Sea to Sky.

Sea to Sky to plecak idealny dla podróżników. Wygodny, wodoodporny i lekki, doskonale nadaje się na wyprawy górskie, biwaki oraz wycieczki krajoznawcze. Jednak najważniejsze jest to, że kiedy jest pusty, z łatwością zwiniecie go w niewielką kulkę mieszczącą się w kieszeni. Jak chwalą się twórcy projektu, Sea to Sky jest wystarczająco duży na każdą przygodę i wystarczająco mały na każdą kieszeń. Przy tym zachowano wysoką jakość wykończenia, która oznacza, że plecak jest wyjątkowo odporny na niesprzyjające warunki. Twórcy wpadli na jego pomysł, planując wyprawę wymagającą maksymalnego obniżenia wagi plecaka, który byłby jednocześnie wygodny i użyteczny. Czterodniowa wycieczka zakładała krótsze wypady z obozu, podczas których przydałyby się odchudzone wersje turystycznych plecaków. W ten sposób powstał Sea to Sky.

Jest on wykonany z autorskiej cordury, która składa się i rozkłada niezwykle łatwo, a do tego pozostaje lekka. Mimo pozornej delikatności jest też trwała, a plecak z niej wykonany może być bardzo pakowny. Materiał jest także odporny na zabrudzenia oraz piasek. Specjalna konstrukcja i paski przy szelkach ułatwiają dostosowanie go Sea to Sky do różnych sylwetek, wyposażono go też w tzw. safety whistle, czyli specjalny gwizdek, który ostrzeże, gdy właściciel plecaka znajdzie się w niebezpieczeństwie. Po zwinięciu plecak można schować do specjalnej kieszonki, którą można zamocować do innych plecaków lub np. siodełka rowerowego. Sea to Sky dostępny jest w czterech kolorach i kosztuje 60 dolarów.

 

Źródło: Indiegogo / Kickstarter

Zobacz także

Trendy / #News

inkubator-1classic-jpg-11952

Inkubator dla czworonogów

Noworodki to istoty bardzo delikatne. Nie dotyczy to jedynie ludzi – kocie i psie maluchy też potrzebują opieki. Dlatego lubelski uniwersytet zainwestował w inkubator dla zwierząt.

Trendy / #News

talerz-classic-jpg-11766

Doznania znad talerza

Wiecie jak elegancko zjeść spaghetti, owoce morza, czy lasagnę? Czy kiedyś zestresowaliście się na oficjalnym obiedzie lub pogubiliście w etykiecie? Nie jesteście jedyni.

Trendy / #News

whisky-me-classic-jpg-11968

Whisky Me – trunek w wersji mini

Kojarzycie soczki w woreczkach, tak popularne w latach 90.? Dzięki pewnemu start-upowi, powracają, tylko że w wersji wysokoprocentowej jako Whisky Me.