/hamag/assets/samsung-quickdrive-slider-jpg-12057.jpeg

Samsung QuickDrive – pranie krótsze nawet o połowę

Nie lubisz marnować czasu na pranie? Firma Samsung przygotowała rozwiązanie tego problemu. Technologia QuickDrive skraca czas prania nawet o połowę.

Data publikacji: 07.02.2018
Chyba nikt nie wyobraża już sobie mieszkania lub domu bez urządzeń AGD. Sama ich obecność to jednak za mało, muszą zapewniać efektywną i szybką pracę. Wyjątkiem nie są tu pralki, z czego firma Samsung doskonale zdaje sobie sprawę.

Wprowadza ona na polski rynek prawdziwą innowację w dziedzinie prania. Intensywne tempo życia sprawia, że nie chcemy poświęcać na tę czynność wiele czasu. Można odetchnąć, ponieważ z pomocą śpieszy technologia QuickDrive. Oferujące ją pralki firmy Samsung pozwalają prać aż o 50% szybciej niż inne tego typu urządzenia. Co istotne, przy pełnej efektywności prania i nienarażania użytkownika na większe zużycie energii.

Sekretem technologii QuickDrive jest specjalnie przygotowana konstrukcja bębna. Do dużego bębna głównego dochodzi tu jeszcze umieszczona z tyłu i obracająca się niezależnie płyta. Dzięki temu pranie przesuwane jest nie tylko w górę i w dół, ponieważ wspomniana płyta wprowadza je dodatkowo w ruch do tyłu i do przodu.

Samsung QuickDriveSamsung QuickDrive

Niespotykana dynamika działająca w dwóch różnych płaszczyznach sprawia,  że cykl prania może zostać skrócony bez uszczerbku jego efektywności. Jakby tego było mało, z uwagi na dwie drogi transportowania wody (szuflada na detergent i dodatkowa dysza umieszczona w górnej części kołnierza) liczyć można na szybsze usuwanie resztek proszku czy płynu do prania.

Jak zapewnia producent, technologia QuickDrive poza oszczędnością czasu pozwala również na redukcję zużycia energii elektrycznej - nawet do 20%. Producent stawia na silnik Digital Inverter, który pracuje cicho, zużywa mniej prądu, a mimo tego zapewnia dokładność prania. Objęty jest aż 10-latnią gwarancją.

Prali korzystające z technologii QuickDrive wyposażone będą także w inne rozwiązania firmy Samsung. Chociażby EcoBubble tworzące aktywną pianę, dodatkowe drzwi AddWash czy Asystenta Prania ułatwiającego obsługę pralki.

Źródło: materiały prasowe

Zobacz także

Pralki / #Recenzja

amica-daw-8143-classic-jpg-11789

Test pralki Amica DAW8143DSiBTO

Jaki efekt daje pranie parowe? Odpowiedzi szukamy, testując pralkę Amica DAW8143DSiBTO!

Pralki / #Galeria

classic-jpg-11542

Jaką pralkę wybrać – TOP 10

Pralki – temat rzeka… Ostatnio pojawiło się sporo nowoczesnych modeli, dlatego warto zrobić małe rozeznanie. My radzimy, jaką pralkę wybrać!

Pralki / #Artykuł

classic-jpg-11327

Pralko-suszarki – przegląd nowości 2017

Wybór pralko-suszarki to dla niektórych punkt tego sezonu. Na rynku pojawiły się atrakcyjne modele topowych producentów!