Qoobo – mrucząca poduszka

Ich mruczenie uspokaja i pozwala cieszyć się doskonałym zdrowiem. Adopcja kota ma wiele zalet, co jednak, jeśli jesteś alergikiem lub nie masz miejsca dla zwierzaka? Może zdecydujesz się na Qoobo?

Data publikacji: 18.10.2017

Mruczący kot na kolanach przyspiesza proces zrastania się kości nawet o 20%! Pobudza też układ odpornościowy do intensywniejszego działania, nie wspominając już o doskonałym wpływie na naszą psychikę i nastrój. Te urocze zwierzaki, dzięki mocy swojego mruczenia pomogą także osobom z depresją lub walczącym z nałogami. A to jeszcze nie wszystko – dźwięki wydawane przez koty są tak korzystne dla człowieka, że właściciele mruczków żyją średnio nawet 5 lat dłużej od tych, którzy nie posiadają w domu kota. Jeśli mimo to nie jesteś przekonany do poszukania kociego towarzysza, masz też alternatywę.

Qoobo mruczy, jest puszysty i ma imponujący ogon – nie jest jednak kotem, a niezwykłą poduszką, która ma być alternatywą dla żywego zwierzaka lub pomocą w ukojeniu tęsknoty dla kociarzy, którzy musieli rozstać się z pupilem z powodu podróży. Qoobo wykonany jest z niezwykle przyjemnej tkaniny, która imituje prawdziwe futro, a do tego ma ruchomy ogon, by jeszcze bardziej przypominał żywe zwierzę. Do wyboru ma być kilka różnych opcji kolorystycznych. Najlepsze jest jednak to, że poduszka reaguje na głaskanie i pieszczoty, mrucząc i wibrując uspokajająco. Ogon imituje bardzo dokładnie kocie reakcje, a pierwsi testerzy są zaskoczeni wyjątkową wrażliwością Qoobo i podobieństwem jego reakcji do prawdziwego kota.

Na przykład, kiedy gadżet długo nie jest głaskany, sam o to prosi machając zachęcająco ogonem. Nie trzeba go jednak karmić, wystarczy ładowanie przez USB, które wytrzyma do 8 godzin działania. Zastosowanie poduszki ma być proste – Qoobo to lek dla samotnych osób, które są zestresowane lub walczą z depresją, ale też dla tych, którzy po prostu mają ochotę przytulić coś mruczącego. Poduszka to projekt firmy Yukai Engineering, która zaprezentowała go podczas targów CEATAC w Japonii. Na pomysł wpadła jedna z założycielek firmy, która od lat posiadała kota, jednak przeprowadziła się w miejsce, gdzie nie pozwalano trzymać zwierząt. Wymyśliła więc Qoobo, który pomoże jej w tęsknocie za zwierzakiem. Poduszka ma trafić do sprzedaży w przyszłym roku i kosztować około 100 dolarów.

 

Źródło: Kickstarter / Indiegogo

 

Zobacz także

Trendy / #News

barkbath-classic-jpg-11724

Odkurz sobie psa z BarkBath

Jesień to nie tylko kasztany i piękne, kolorowe liście. Każdy właściciel psiaka wie, że to też pora ciągłego wycierania łap i mokra, ubłocona sierść u pupila. Stąd pomysł na BarkBath!

Trendy / #News

electrolux-classic-jpg-11761

Walcz ze smogiem od środka

Sezon grzewczy to niestety także sezon smogowy. To oznacza wzmożoną walkę o czyste powietrze. Jednak nie każdy wie, że możemy ją zacząć od wnętrza naszych domów.

Trendy / #News

chatka-offline-classic-jpg-11730

Chatka Offline, czyli Digital Detox w Warszawie

Żyjemy w coraz większym stresie. Wiele osób nie wytrzymuje tego tempa i szuka sposobów, by uciec od maili z deadline'ami. Na ratunek przychodzi im Chatka Offline.