Przegoń koszmary senne z Nightly

Jak spaliście ostatniej nocy? Kamiennym snem czy też niespokojnie, przewracając się z boku na bok? Jeśli dziś ziewacie i z trudem utrzymujecie głowę w pionie, Nightly to projekt dla was.

Data publikacji: 29.09.2017

Zdarzyło wam się kiedyś obudzić z krzykiem? Koszmary zdarzają się raz na jakiś czas niemal każdemu z nas. Nawet 8 procent z nas musi mierzyć się z nieprzyjemnymi snami regularnie. Co sprawia, że sen jest koszmarem? Jeśli w naszych snach pojawiają się takie motywy jak potwory spod łóżka, demoniczne siły, ścigający nas mordercy czy psychopaci, a my budzimy się spoceni i przerażeni, stanowczo sen można zaliczyć do koszmarnych. Niektórzy śnią też o rzeczach nieco mniej fantastycznych, ale nie mniej przerażających, jak np. o spadaniu z wysoka, chorobie, śmierci najbliższych czy wypadkach. Nieistotne jest jednak to, co pojawia się w naszych koszmarach, ale fakt, że możemy, ich uniknąć dzięki prostej aplikacji – Nightly.

Nightly to polska aplikacja, która ma pomóc w walce z koszmarami. I chociaż brzmi to nieco nieprawdopodobnie, to projekt ma ogromną szansę na powodzenie. W skład jego zespołu wchodzą bowiem nie tylko przedsiębiorcy, ale też lekarze oraz artyści, którzy łączą siły w walce z zaburzeniami snu. Aplikacja ma być alternatywą dla sięgania po leki, które nie każdemu służą i mogą mieć nieprzyjemne skutki uboczne. Nightly nie powoduje niepożądanych efektów i jest dość bezproblemowa w obsłudze. Działanie aplikacji można podzielić na kilka etapów. W pierwszym wybieramy jedną z kilku animacji na wybrany temat. Po obejrzeniu jej, możemy odłożyć telefon i ułożyć się do snu. Nightly w tym czasie włączy relaksacyjną muzykę. To wystarczy, by poprawić zasypianie o 35%. To jednak nie wszystko – aplikacja będzie bowiem monitorować wasz sen. Gdy wykryje, że rośnie wasze zdenerwowanie i stres, ponownie włączy cicho muzykę, na którą organizm zareaguje rozluźnieniem. Nad ranem, gdy zbliży się czas pobudki, Nighly wykryje kiedy przejdziecie w fazę płytkiego snu i zaserwuje wam stopniowe wybudzenie, również za pomocą wspomnianej wcześniej melodii. Aplikacja nadal jest w fazie testów, jednak odnosi pierwsze sukcesy.

– Już dziś piszą do nas użytkownicy, którzy co noc walczą z koszmarami, ale też tacy, którzy mają problemy z bezsennością. Jeden z naszych użytkowników z Australii, cierpiący na Zespół Stresu Pourazowego (PTSD), napisał do nas ostatnio z podziękowaniami, bo w końcu dzięki Nightly spokojnie przespał noc – opowiada Łukasz Młodyszewski, założyciel Nightly. Widać, że problem zaburzeń snu jest dosyć poważny, bo projekt zebrał ostatnio rekordowe 2,3 mln funduszy od zagranicznych inwestorów. Większość z nich zostanie przeznaczona na badania kliniczne niezbędne do wprowadzenia aplikacji na amerykański rynek i stosowania jako wsparcie dla osób z PTSD lub bezsennością.

 

Źródło: Business Insider

Zobacz także

Trendy / #News

inkubator-1classic-jpg-11952

Inkubator dla czworonogów

Noworodki to istoty bardzo delikatne. Nie dotyczy to jedynie ludzi – kocie i psie maluchy też potrzebują opieki. Dlatego lubelski uniwersytet zainwestował w inkubator dla zwierząt.

Trendy / #News

talerz-classic-jpg-11766

Doznania znad talerza

Wiecie jak elegancko zjeść spaghetti, owoce morza, czy lasagnę? Czy kiedyś zestresowaliście się na oficjalnym obiedzie lub pogubiliście w etykiecie? Nie jesteście jedyni.

Trendy / #News

whisky-me-classic-jpg-11968

Whisky Me – trunek w wersji mini

Kojarzycie soczki w woreczkach, tak popularne w latach 90.? Dzięki pewnemu start-upowi, powracają, tylko że w wersji wysokoprocentowej jako Whisky Me.