/hamag/assets/philips-blendery-sniadanie-slider-jpg-5180.jpeg

Pożywne śniadanie zrobione w blenderze – Philips podpowiada

Sprawdź pomysł na szybkie i zdrowe śniadanie!

Data publikacji: 28.09.2016
Blendery nie są już niczym niezwykłym – urządzenia te goszczą w wielu (a można by nawet zaryzykować stwierdzenie, że w większości) polskich domach. Niewiele osób ma jednak świadomość, że mogą one posłużyć do przygotowania idealnego, pełnowartościowego śniadania, a to przecież najważniejszy posiłek w ciągu dnia. 

Jednym z najpopularniejszych w naszym kraju producentów małych AGD do kuchni jest Philips. Przy każdej możliwej okazji przypomina on, że zależy mu nie tylko na tym, by jego urządzenia charakteryzowały się wysoką jakością wykonania i bardzo dobrymi możliwościami, ale też by ich użytkownicy wiedzieli, jak efektywnie je wykorzystać. Dlatego też obok szeregu inżynierów w zespole producenta znajduje się ekspertka żywieniowa, Agata Ziemnicka-Łaska. Dietetyczka przypomina, że najnowsza wersja piramidy żywienia wyraźnie pokazuje, że to owoce i warzywa są podstawą zdrowej diety. To właśnie one powinny też jak najczęściej znajdować się w naszym codziennym menu. Najlepiej zacząć już od samego śniadania.

Pożywne śniadanie zrobione w blenderze

Czy zdrowe i pożywne śniadanie można przygotować w blenderze? Niech nikt z was nie ma co do tego wątpliwości. Dietetyczka Agata Ziemnicka-Łaska twierdzi, że owocowo-warzywny koktajl będzie świetną alternatywą dla kanapek czy owsianki – i to co najmniej z kilku powodów. Po pierwsze, jest pełen witamin i innych wartości odżywczych. Po drugie, smakuje doskonale i wystarczy zamiana jednego składnika, by odkryć nowy smak. Po trzecie zblendowane owoce i warzywa mogą być przemycone do śniadanka dziecka-niejadka. Wreszcie po czwarte, jego przygotowanie trwa dosłownie momencik: wystarczy wybrać składniki, wrzucić je do kielicha, uruchomić blender i poczekać kilka, może kilkanaście sekund, aż wszystkie połączą się w jeden pyszny koktajl. Zachęcamy do zabawy z różnymi smakami, a na początek polecamy propozycję ekspertki żywieniowej Philipsa – słodką, zdrową i pożywną:

 • 1 gruszka,
 • 1 banan,
 • garść szpinaku,
 • garść orzechów laskowych,
 • łyżka miodu,
 • 1 l maślanki lub kefiru.

Dokładne i szybkie rozdrabnianie i miksowanie składników zapewniają blendery kielichowe firmy Philips. Ich ponadprzeciętna wydajność to zasługa technologii ProBlend z wieloramiennymi ostrzami ze stali nierdzewnej. Miłośniczki śniadania w płynnej formie pokochają przede wszystkim model HR2195, który oddaje do ich dyspozycji specjalny przycisk aktywujący funkcję Koktajl. Co ważne, w ofercie Philipsa znajdują się urządzenia w różnych cenach, dzięki czemu wybranie odpowiedniego dla siebie modelu nie powinno sprawić kłopotu. 

Blender kielichowy Philips HR2095/90

Poniżej punktujemy kluczowe modele i ich ceny:

 • Philips HR2195/00 – 499 zł
 • Philips HR2093/00 – 479 zł
 • Philips HR2095/90 – 459 zł
 • Philips HR2166/00 – 359 zł
 • Philips HR2163/00 – 290 zł
 • Philips HR2162/90 – 269 zł

Źródło: Philips

Zobacz także

Miksery i blendery / #Galeria

classic-jpg-10408

Top 5: Blendery kielichowe

Blender kielichowy to niezbędnik w każdej kuchni. Rozdrabnia, miesza, kruszy, a nawet wyrabia ciasto czy przygotowuje kremowe zupy. Wszystko zależy od modelu. Oto nasz subiektywny wybór pięciu najlepszych urządzeń, który ułatwi zakupowe szaleństwa.

Miksery i blendery / #Test

classic-jpg-10255

Test blendera kielichowego Philips HR2106/00

Philips HR2106/00 to niedrogi, ale skuteczny sprzęt do przygotowywania koktajli i zielonych smoothies!

Miksery i blendery / #News

morphy-richards-48954-classic-jpg-10275

Morphy Richards 48954 – funkcjonalny mikser idealny do domowych wypieków

Morphy Richards 48954 to mikser ręczny, który może pochwalić się dobrym silnikiem oraz ergonomiczną obudową.