/hamag/assets/sypialnia-slajder-jpg-11241.jpeg

Podniebna sypialnia

Marzy wam się podróż do Chin czy Stanów? Nic dziwnego – to gwarancja wspaniałych widoków i mnóstwa wrażeń. Niestety to także wiele męczących godzin spędzonych w samolocie.

Data publikacji: 11.10.2017

Z tyłu, z podziwu godnym uporem, dwójka znudzonych dzieci kopie wasz fotel, ktoś z przodu opuścił maksymalnie oparcie zabierając wam cenne i mocno ograniczone miejsce, a w dodatku niewygodny fotel nie pozwala zasnąć. Znacie skądś ten scenariusz? Na takie atrakcje możecie natknąć się podczas podróży samolotem. Jeśli lot trwa krótko, można to przeboleć, jednak dalsze wyprawy, które potrafią trwać po kilkanaście godzin, są czasem trudne do zniesienia. A co byście powiedzieli na opcję wykupienia w samolocie wygodnego, podwójnego łóżka?

To nie złudne marzenia, ale prawdziwy pomysł jednej z linii lotniczych. Linie Qatar Airways wprowadziły właśnie do swojej oferty w klasie biznesowej dwuosobowe łóżka dla podróżujących, którzy szukają odrobiny wygody podczas samolotowych wypraw. Jak na razie wyjątkowo wygodne miejsca dostępne będą jedynie na trasie Londyn-Doha w Boeingu 777, jednak możliwe, że podobne rozwiązania zostaną wprowadzone także na innych trasach – kolejne połączenia z łóżkami planowane są już na trasie Paryż-Nowy Jork. Wszystko zależy od zainteresowania ofertą. A ta niestety jest przeznaczona raczej dla osób o zasobniejszych portfelach. Koszt wynajęcia podwójnego łóżka to 4 tysiące dolarów. Niemało, jednak miejsca naprawdę robią wrażenie. Są dużo wygodniejsze i większe niż zwykłe siedzenia w klasie biznesowej, a w dodatku od pozostałych pasażerów oddzielone są specjalną ścianką, która gwarantuje całkiem sporo prywatności.

Na ścianach zamontowane są dwa spore ekrany, by pasażerowie mogli obejrzeć film lub ulubiony serial. Poza łóżkami, do wykupienia jest również opcja pozwalająca połączyć przestrzeń czterech miejsc, tak by osoby podróżujące w czwórkę, mogły razem spędzać czas w odosobnionej przestrzeni prywatnej. Według Qatar Airways, ich najnowsza oferta zmieni nasze myślenie o podróżach samolotowych, które potrafią być uciążliwe i niewygodne, szczególnie przy większych dystansach. Trudno nam się nie zgodzić, chociaż my zaczekamy, aż podwójne łóżka i inne udogodnienia nieco stanieją, bo za cenę wygodnego przelotu, moglibyśmy teraz pojechać na tygodniowe wakacje all inclusive.

 

Źródło: DailyMail / Qatar Airways

 

Zobacz także

Trendy / #News

qoobo-classic-jpg-11350

Qoobo – mrucząca poduszka

Ich mruczenie uspokaja i pozwala cieszyć się doskonałym zdrowiem. Adopcja kota ma wiele zalet, co jednak, jeśli jesteś alergikiem lub nie masz miejsca dla zwierzaka? Może zdecydujesz się na Qoobo?

Trendy / #News

szafa-classic-jpg-11340

Nieograniczona szafa Biblioteki Ubrań

Kiedy ostatni raz byliście w bibliotece? To w końcu świetne miejsce, jeśli lubicie czytać, a chcecie zaoszczędzić na książkach lub... ubraniach. Tak, to nie pomyłka!

Trendy / #News

smartify-classic-jpg-11344

Smartify – Shazam w wersji artystycznej

Widzicie obraz znanego malarza, ale jego tytuł wypadł wam z głowy? Nie martwcie się, teraz aplikacja Smartify podpowie Wam na jakie dzieło właśnie patrzycie.