/hamag/assets/sound-bottle-slajd-jpg-8311.jpeg

Piękno dźwięku

Jak najlepiej słuchać muzyki? W spokoju, w towarzystwie dobrego wina oraz oczywiście z wysokiej jakości sprzętu. Jeśli przy okazji jest on piękny, tym lepiej.

Data publikacji: 14.03.2017

Sprzęt elektroniczny i wszelkie gadżety, poza funkcjonalnością coraz częściej muszą być także piękne, by pasować do naszych wnętrz i preferencji. Dlatego jego producenci współpracują z najlepszymi projektantami, by stworzyć produkty o intrygującym designie i wyjątkowej jakości. W końcu współczesny konsument lubi być zaskakiwany zabawą formą i konwencją oraz niebanalnymi rozwiązaniami. Ten trend najlepiej widać w najnowszych głośnikach bezprzewodowych, które wcale nie przywodzą na myśl sprzętu melomana.

Bezprzewodowe głośniki to prawdziwe pole do popisu dla kreatywności projektantów. Na pierwszy rzut oka często trudno domyślić się, że mamy do czynienia z głośnikiem. Wszystko staje się jasne dopiero po odpaleniu ukochanych melodii. Jak zaskakują nas marki mające w swojej ofercie sprzęt muzyczny? Doskonałym przykładem może być Samsung i jego Sound Bottle. Urządzenie przypomina elegancką wazę lub ozdobną butelkę. Postawione na półce doskonale wkomponuje się w minimalistyczne wnętrza, a podczas imprezy zapewni idealną, przestrzenną oprawę muzyczną, dzięki funkcji 360 – sprawia ona, że dźwięk rozprowadza się równomiernie i jest świetnie odbierany z każdego miejsca w pomieszczeniu. Inną ciekawostką może być B&O Play BeoPlay A2, który jest wielkości damskiej kopertówki, dzięki czemu można zabrać go ze sobą zawsze i wszędzie. Jego wygląd jest skromny i minimalistyczny, ale cała magia dzieje się, kiedy usłyszymy dźwięk – jego basy mają naprawdę imponującą skalę. Z kolei Tube Auto projektu Piet Hein Eek’s to prawdziwe arcydzieło ze stali. Jest niewielki, przypomina nieco elegancki zegar i jest wykonany z najwyższej jakości materiałów – to gratka dla melomanów, którzy uwielbiają sprzęt z najwyższej półki.

Dla odmiany dla tych, którzy wolą inspiracje naturą, idealny będzie Walnut Wood bluBOOM Bluetooth Portable Speaker. Jego wygląd nawiązuje do orzecha laskowego. To nie przypadek, bo właśnie z drewna orzechu jest wykonana obudowa tego głośnika, co jest wyjątkowo eleganckim rozwiązaniem. Zapewni nam on do 7 godzin muzyki bez potrzeby ładowania. Osoby o słuchu absolutnym pokochają za to głośnik Boom 2 od UE – ich pierwszy model na długo stał się bestsellerem, a najnowsza wersja udowadnia, że nawet ideał można poprawić. Perfekcyjny dźwięk, ergonomiczny kształt, wytrzymała bateria i opcja wykorzystania technologii NFC zadowoli najbardziej wybrednych. Jak widać, najtrudniejszą częścią słuchania muzyki, jest wybór idealnego głośnika spośród ogromu możliwości i kształtów. Nikt jednak nie twierdzi, że głośnik trzeba mieć tylko jeden...

 

Źródło: Repick

Zobacz także

Trendy / #News

inkubator-1classic-jpg-11952

Inkubator dla czworonogów

Noworodki to istoty bardzo delikatne. Nie dotyczy to jedynie ludzi – kocie i psie maluchy też potrzebują opieki. Dlatego lubelski uniwersytet zainwestował w inkubator dla zwierząt.

Trendy / #News

talerz-classic-jpg-11766

Doznania znad talerza

Wiecie jak elegancko zjeść spaghetti, owoce morza, czy lasagnę? Czy kiedyś zestresowaliście się na oficjalnym obiedzie lub pogubiliście w etykiecie? Nie jesteście jedyni.

Trendy / #News

whisky-me-classic-jpg-11968

Whisky Me – trunek w wersji mini

Kojarzycie soczki w woreczkach, tak popularne w latach 90.? Dzięki pewnemu start-upowi, powracają, tylko że w wersji wysokoprocentowej jako Whisky Me.