ORII – Smartfon w małym palcu

Smartfony ułatwiają nam życie, trudno jednak nazwać je poręcznymi. Coraz większe gabaryty usprawniają korzystanie z nich, ale jak zmieścić je do kieszeni? Znacie ORII?

Data publikacji: 22.08.2017

Chociaż telefony są stanowczo bardziej kompatybilne niż tablet, to mogą stanowić wyzwanie dla ciasnych kieszeni dżinsów czy małych, ozdobnych torebek. Z drugiej strony mały wyświetlacz powodowałby wiele problemów z użytkowaniem – wydaje się więc, że coraz większe smartfony to konieczność. Jednak nie dla każdego takie rozwiązanie jest wygodne i odpowiednie. Ci, którzy woleliby postawić na przyjaźniejszy kształt mogą zawsze zdecydować się na… ORII – inteligentny pierścionek.

Okazuje się, że wyświetlacz to zupełnie zbędny dodatek do telefonu. Przynajmniej w przypadku niezwykłego projektu studia Origami Labs – ORII smart ring, czyli pierścionek, który może zastąpić telefon. Niezwykły gadżet pozwala szybko dzwonić i obsługiwać smartfon na odległość. W dodatku przetłumaczy szybko obcojęzyczne wyrazy i pojęcia. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą mieć pod ręką telefonu lub korzystanie z niego jest dla nich utrudnione, np. w przypadku osób niedowidzących.

– Inspiracją był mój ojciec, który od dziecka miał problemy ze wzrokiem. Wynalazł on głosową, bazującą na tekście technologię, która miała za zadanie pomóc takim jak on. Był absolutnym pionierem w tej dziedzinie. ORII wykorzystuje tę samą technologię, która występuje w pomocach słuchowych opracowanych przez ojca – przewodzenie dźwięku za pomocą kości użytkownika bezpośrednio do ucha, co daje całkowitą niezależność od interakcji za pomocą ekranów – o ORII opowiada Kevin Johan Wong.

Jak to działa?

Pierścionek łączy się ze smarftonem, dzięki czemu pozwala na obsługę jego podstawowych funkcji bez konieczności sięgania po telefon. Gadżet został zaprojektowany w taki sposób, że jego obsługa jest bardzo intuicyjna. Wysyłanie wiadomości czy odbieranie połączeń, nawet w gwarnych miejscach nie jest dla ORII problemem. Ciekawą pomocą jest także asystent, podobny do Siri znanej z produktów Apple. Design ORII nie jest skierowany wyłącznie dla kobiet, jak można pomyśleć w pierwszej chwili. Mimo że gadżet to biżuteria, to jego forma i wygląd są uniwersalne. ORII dostępny jest w monochromatycznych kolorach za około 100 dolarów.


 

Źródło: Label / Urdesignmag

Zobacz także

Trendy / #News

inkubator-1classic-jpg-11952

Inkubator dla czworonogów

Noworodki to istoty bardzo delikatne. Nie dotyczy to jedynie ludzi – kocie i psie maluchy też potrzebują opieki. Dlatego lubelski uniwersytet zainwestował w inkubator dla zwierząt.

Trendy / #News

talerz-classic-jpg-11766

Doznania znad talerza

Wiecie jak elegancko zjeść spaghetti, owoce morza, czy lasagnę? Czy kiedyś zestresowaliście się na oficjalnym obiedzie lub pogubiliście w etykiecie? Nie jesteście jedyni.

Trendy / #News

whisky-me-classic-jpg-11968

Whisky Me – trunek w wersji mini

Kojarzycie soczki w woreczkach, tak popularne w latach 90.? Dzięki pewnemu start-upowi, powracają, tylko że w wersji wysokoprocentowej jako Whisky Me.