Onko-olimpiada = spełnianie dziecięcych marzeń

To wspaniałe wydarzenie odbędzie się już w tym miesiącu.

Data publikacji: 06.08.2016
Trwają Igrzyska Olimpijskie – oczy milionów ludzi na całym świecie zwracają się więc ku Rio de Janeiro. Nasze oczy mogą zwrócić się w kierunku stolicy – już w trzeci weekend sierpnia w Warszawie odbędzie się bowiem Onko-Olimpiada. Jedyna taka impreza sportowa, w której do rywalizacji stają podopieczni dziecięcych oddziałów onkologicznych z ponad 300 placówek. To wspaniałe wydarzenie, które pozwala spełniać marzenia młodych sportowców.

Onko-Olimpiada to wydarzenie wyjątkowe. Jego pomysłodawcą jest Fundacja Spełnionych Marzeń, która chce w ten sposób dać radość i nadzieję oraz pomóc w budowaniu własnej wartości małym pacjentom zmagającym się z chorobami nowotworowymi, których niestety z roku na rok przybywa. – Dzięki Onko-Olimpiadzie dzieci oraz młodzież mają okazję celebrować zwycięstwo nie tylko w konkurencjach sportowych, ale także to najważniejsze w ich życiu: wygraną nad chorobą nowotworową – mówi Tomasz Osuch, prezes fundacji.

W Onko-Olimpiadzie w różnych dyscyplinach sportowych zmagają się ze sobą dzieci z wielu ośrodków onkologicznych w całej Polsce oraz pacjenci z zagranicy – z Litwy, Rumunii, Słowacji, Turcji i Ukrainy. Młodzi olimpijczycy będą więc mogli poczuć ducha prawdziwych Igrzysk i powalczyć z innymi zawodnikami o olimpijskie medale.

Onko-Olimpiada

Onko-Olimpiada odbędzie się w dniach 18-21 sierpnia na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Patronatem Honorowym wydarzenie objęła Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda. Swoje wsparcie zaoferowali również Małgorzata Foremniak oraz Szymon Majewski. 

A co może zrobić każdy z nas? Przede wszystkim wesprzeć młodych olimpijczyków poprzez kibicowanie podczas dni otwartych, czyli 19 i 20 sierpnia. Jeśli nie możemy zjawić się na miejscu, warto też słać tę informację dalej – przekazać rodzinie i znajomym, że taka impreza ma miejsce i zachęcić ich do wzięcia w niej udziału. Wciąż także poszukiwani są wolontariusze, którzy pomogą w sprawach organizacyjnych.

Źródło: MultiPR, Informator Stolicy

Zobacz także

Ludzie / #News

szczesny-classic-jpg-8101

Rusza cykl spotkań z Jakubem Szczęsnym

Jeden z najsłynniejszych polskich architektów odwiedzi w tym miesiącu cztery duże polskie miasta.

Ludzie / #Artykuł

classic-jpg-7625

Życie pełne smaku

Cremino Bakery to miejsce pachnące dobrej jakości czekoladą i aromatycznymi wypiekami. Ania Berezowska, wielka pasjonatka cukiernictwa, stworzyła kawiarnię pełną oryginalnych ciast i tortów.

Ludzie / #Artykuł

classic-jpg-7017

Rozwój w duchu jogi

Yoga House to magiczne miejsce na mapie Polski. To tam poczujecie oczyszczającą moc jogi i doznacie wewnętrznej ciszy i spokoju.