/hamag/assets/moviemask-slad-jpg-11367.jpeg

MovieMask – załóż sobie kino

Żeby oglądać filmy w niesamowitej jakości i rozdzielczości, nie trzeba wcale iść do kina lub wydać majątku na super nowoczesne kino domowe. MovieMask – to sprzęt, który zmieścisz do szuflady.

Data publikacji: 25.10.2017

Jesienna pogoda sprzyja wieczorom spędzonym pod kocem z ulubionym serialem. Kiedy podgryzając popcorn oglądamy perypetie ulubionych bohaterów, możemy naprawdę odpocząć i zresetować umysł. Gorzej jeśli nie mamy odpowiedniego sprzętu lub... spokoju. Głośni współlokatorzy, wołające o uwagę dzieci, proszący o spacer pies czy naczynia, które same się nie pozmywają, skutecznie potrafią odwieźć od błogiego relaksu. Wtedy stajemy przed wyborem: wyłączyć film lub przymknąć oko na rozpraszające otoczenie i zanurzyć się w obraz na ekranie. Z MovieMask ta druga opcja jest wyjątkowo prosta i to w dodatku z wrażeniami niczym z kina.

Wyglądają jak zwykłe gogle do wirtualnej rzeczywistości, jednak mają w sobie ogromny potencjał. MovieMask to specjalne okulary, dzięki którym możecie w zaciszu domowym oglądać filmy i seriale w doskonałej jakości – wrażenia według autorów projektu, można porównać do przeżyć z kina. W przeciwieństwie bowiem do zwykłych gogli VR, MovieMask pozwala na odtwarzanie materiałów z dowolnej aplikacji video w najwyższej rozdzielczości. W dodatku MovieMask umożliwia wygodne oglądanie serialu w najróżniejszych miejscach: w domu, nad jeziorem, na wakacjach czy chociażby w poczekalni u fryzjera – wszystko zależy od fantazji użytkowników. Twórcy uważają, że ich pomysł to także doskonała opcja w podróży jako centrum rozrywki w samolotach czy autokarach. Gogle są niewielkie i spokojnie mieszczą się w podręcznej torbie lub plecaku.

Wyjątkową jakość obrazu, gadżet zawdzięcza specjalnie opracowanym soczewkom, które dają czterokrotnie większą rozdzielczość obrazu niż te, które stosuje się w zwykłych goglach VR. Poza tym, dzięki odpowiednim powłokom są przyjazne dla oczu, nawet mimo niewielkiej odległości od wyświetlanego obrazu. Gogle pozwalają także na oglądanie filmów w technologi 360. MovieMask jest oczywiście kompatybilne z każdym smartfonem – wystarczy tylko zamontować go wewnątrz w specjalnym uchwycie i już można cieszyć się filmem w doskonałej jakości. Nie bez znaczenia jest tutaj cena – za MovieMask zapłacimy około 50 dolarów, co zważywszy na uzyskaną jakość obrazu, jest niewielką kwotą w porównaniu z kosztami dobrej jakości kina domowego.

 

Źródło: Kickstarter / Indiegogo

Zobacz także

Trendy / #News

inkubator-1classic-jpg-11952

Inkubator dla czworonogów

Noworodki to istoty bardzo delikatne. Nie dotyczy to jedynie ludzi – kocie i psie maluchy też potrzebują opieki. Dlatego lubelski uniwersytet zainwestował w inkubator dla zwierząt.

Trendy / #News

talerz-classic-jpg-11766

Doznania znad talerza

Wiecie jak elegancko zjeść spaghetti, owoce morza, czy lasagnę? Czy kiedyś zestresowaliście się na oficjalnym obiedzie lub pogubiliście w etykiecie? Nie jesteście jedyni.

Trendy / #News

whisky-me-classic-jpg-11968

Whisky Me – trunek w wersji mini

Kojarzycie soczki w woreczkach, tak popularne w latach 90.? Dzięki pewnemu start-upowi, powracają, tylko że w wersji wysokoprocentowej jako Whisky Me.