MINImlet – zbuduj sobie toaletę

Dziś jesteśmy przyzwyczajeni do takich wygód jak łóżko z ergonomicznym materacem czy powszechny dostęp do toalet. Poznajcie MINImlet.

Data publikacji: 08.11.2017

Brak toalety jest dziś dla większości z nas nie do wyobrażenia. Oczywistym jest dla nas schludna łazienka i dostęp do toalety w mieście: chociażby w galeriach handlowych czy restauracjach. Co jednak w przypadku, kiedy jej zabraknie, np. w obliczu klęsk żywiołowych i innych sytuacji ekstremalnych? Większość musi sobie radzić z problemem na własną rękę, dlatego japońskie studio projektowe stworzyło MINImlet – prosty zestaw, z którego można przygotować toaletę w każdej sytuacji.

W 2016 roku Japonię nawiedziły bardzo intensywne trzęsienia ziemi, w efekcie których wielu ludzi straciło domy, a co za tym idzie dostęp do takich podstawowych wygód jak toaleta. Nie był to zresztą pierwszy taki przypadek w Kraju Kwitnącej Wiśni. Klęski żywiołowe zdarzają się tam regularnie, dlatego Nendo, lokalne studio designu, zaprojektowało przenośną toaletę, która idealnie sprawdzi się w takich sytuacjach. Zestaw MINImlet jest prosty i dołączany będzie do specjalnego kompletu narzędzi i pomocy dla ofiar trzęsień ziemi. W dodatku torba, w jaką jest zapakowany, doskonale nadaje się do przenoszenia wody, co równie może okazać się wartościowe w sytuacji kryzysowej – zmieści się niej do 16 litrów życiodajnego płynu. Poza toaletą w kompletach znajdziemy gwizdek, płaszcz przeciwdeszczowy, latarkę oraz radio. A co wchodzi w skład samego MINImletu? W specjalnej torbie znajdziecie cztery aluminiowe rurki, siedzisko, łatwy do zmontowania malutki namiot dający prywatność, chusteczki, płyn koagulacyjny oraz worki na śmieci. Wszystko to łatwe jest zarówno w montażu, jak i demontażu, kiedy trzeba szybko się przemieszczać.

– Głównymi problemami dla osób żyjących w schroniskach tworzonych dla ofiar katastrof, są takie kwestie jak sparaliżowana sieć transportowa, brak żywności, energii elektrycznej, gazu i wody, ale także brak toalety o czym rzadko się wspomina – podkreśla Nendo, które samo doświadczyło boleśnie skutków trzęsień ziemi w 2011 i 2016 roku. Z tego powodu projektanci doskonale wiedzieli, co jest niezbędne, ale też stworzyli zestaw tak, by poszczególne elementy można było wykorzystać także w innych sytuacjach – np. namiot może w razie potrzeby stać się wodoodpornym ponczo. 

 

Źródło: Label / Nendo

Zobacz także

Trendy / #News

inkubator-1classic-jpg-11952

Inkubator dla czworonogów

Noworodki to istoty bardzo delikatne. Nie dotyczy to jedynie ludzi – kocie i psie maluchy też potrzebują opieki. Dlatego lubelski uniwersytet zainwestował w inkubator dla zwierząt.

Trendy / #News

talerz-classic-jpg-11766

Doznania znad talerza

Wiecie jak elegancko zjeść spaghetti, owoce morza, czy lasagnę? Czy kiedyś zestresowaliście się na oficjalnym obiedzie lub pogubiliście w etykiecie? Nie jesteście jedyni.

Trendy / #News

whisky-me-classic-jpg-11968

Whisky Me – trunek w wersji mini

Kojarzycie soczki w woreczkach, tak popularne w latach 90.? Dzięki pewnemu start-upowi, powracają, tylko że w wersji wysokoprocentowej jako Whisky Me.