/hamag/assets/cinnibird-slajder-1-jpg-4668.jpeg

Malowane na kawie

Długopis, który pisze cynamonem.

Data publikacji: 08.09.2016

Nie od dziś wiadomo, że jemy oczami. Blogerzy kulinarni wciąż zaskakują nas potrawami, które wyglądają jak dzieła sztuki. Bariści tworzą prawdziwe rzeźby w piance do kawy, a cukiernicy potrafią wyczarować cukrowe dekoracje, które aż żal jeść. Przy tych cudach, nasza zwykła czarna kawa i jabłecznik prezentują się blado. Chyba, że mamy CinniBird.

W skrócie: jest to pierwszy długopis piszący przyprawami. Jako „tuszu” możemy użyć dowolnego produktu, który występuje w formie proszku: cynamonu, kakao, cukru pudru, ale też papryki, czosnku czy pieprzu. Obsługa długopisu jest na tyle prosta, że dzięki niemu każdy z łatwością stworzy dekoracje własnej roboty, które podkręcą wizualnie potrawy. Z takim długopisem stworzenie jadalnych wzorów, a nawet prostych tekstów, nie sprawia problemów. To także fajny gadżet na przyjęcia, na których każdy z gości może otrzymać kawę lub ciasto z jego imieniem. Aby rozpocząć kreatywną zabawę, należy napełnić pojemnik CinniBird wybraną przyprawą, wcisnąć przycisk i rysować. Fani zdrowego żywienia mogą nawet stworzyć własne proszki z przydomowych ogródków ziołowych. A do tego, dzięki prostej konstrukcji, nie zmarnuje się ani jedno ziarenko przyprawy.

Twórcy CinniBird zależało na tym, by w ręce amatorów oddać proste w obsłudze narzędzie, które zbliży ich do profesjonalistów. Według niego nawet dzieci bez problemów będą potrafiły używać długopisu. Warto też zwrócić uwagę na design – jest on nowoczesny i minimalistyczny, a każdy z długopisów jest lekko stylizowany na ptaszka. Stąd nazwa: CinniBird. Gadżety są dostępne w kilku wersjach kolorystycznych, m.in. białym, czerwonym, czarnym oraz białym z żółtym skrzydłem. Długopis powstał dzięki projektantowi Balazsowi Oltvai i można go kupić w sieci za 39 dolarów. Jak twierdzi Oltvai, jego projekt pozwala wyzwolić w kuchni kreatywność niezależnie od wieku. Co ciekawe, zainteresowanie węgierskiego projektanta nietypowymi gadżetami kuchennymi nie skończyło się na CinniBird. Jego najnowszym pomysłem jest HokuSpoon, łyżka, która także ma ułatwiać tworzenie prostych dekoracji z przypraw, jednak w tym przypadku mają być one oparte o gotowe szablony. Ciekawe czym projektant zaskoczy nas w przyszłości.

 

Źródło: Kickstarter

Zobacz także

Trendy / #News

inkubator-1classic-jpg-11952

Inkubator dla czworonogów

Noworodki to istoty bardzo delikatne. Nie dotyczy to jedynie ludzi – kocie i psie maluchy też potrzebują opieki. Dlatego lubelski uniwersytet zainwestował w inkubator dla zwierząt.

Trendy / #News

talerz-classic-jpg-11766

Doznania znad talerza

Wiecie jak elegancko zjeść spaghetti, owoce morza, czy lasagnę? Czy kiedyś zestresowaliście się na oficjalnym obiedzie lub pogubiliście w etykiecie? Nie jesteście jedyni.

Trendy / #News

whisky-me-classic-jpg-11968

Whisky Me – trunek w wersji mini

Kojarzycie soczki w woreczkach, tak popularne w latach 90.? Dzięki pewnemu start-upowi, powracają, tylko że w wersji wysokoprocentowej jako Whisky Me.