/hamag/assets/la-cite-du-vin-slajder-jpg-10925.jpeg

La Cité du Vin, stolica wina

Słodkie czy wytrawne, czerwone czy białe? Oto pytania, które fanom wina spędzają sen z powiek. Jest jednak miejsce, które dogodzi każdemu z nich. Jest La Cité du Vin!

Data publikacji: 11.09.2017

Wino chroni nasze serce, poprawia trawienie oraz wspomaga pamięć – rzecz jasna pite w umiarkowanych ilościach. Ten aromatyczny trunek naprawdę potrafi zdziałać cuda, jeśli korzystamy z niego z rozsądkiem. Jedna lampka wina wieczorem, poza doznaniami smakowymi, przyniesie wiele korzyści. To dlatego, że wino jest bogate w przeciwutleniacze oraz związki fitochemiczne czy resweratrol pochodzący z winogron. Szczególnie cenne dla zdrowia jest wino czerwone, dlatego sięgając po lampkę szkarłatnego trunku, nie powinniście mieć wyrzutów sumienia. To dlatego miłośników wina jest na świecie całkiem sporo – nic dziwnego, że powstało La Cité du Vin!

By w pełni cieszyć się paletą smaków, barw i aromatów, jakich dostarczyć nam może wino, warto nieco poszerzyć swoją wiedzę. Czy wiecie czym różni się chardonnay od merlota, a wino czerwone od różowego? Wiecie gdzie szukać najlepszych szczepów i po czym rozpoznać dobre wino na sklepowej półce? Jeśli nie, koniecznie musicie wybrać się do Miasta Wina, które otworzono właśnie we Francji. La Cité du Vin to dziesięciopiętrowa mekka dla każdego, kto kocha wino. Wspaniały widok na rzekę Garonne oraz centrum wyposażone w kina, winne laboratorium, galerie sztuki, ogrody interaktywne, a przede wszystkim sklepy, restauracje i sale degustacyjne – a wszystko to skupione rzecz jasna wokół wina w ultranowoczesnym ośrodku edukacyjno-rozrywkowym.

La Cité du Vin ma nawet pokaźną scenę, przeznaczoną dla okazyjnych show i występów oraz prezentacji, a także bibliotekę. Pomysłodawcy chcą przede wszystkim edukować w kwestii wina, ale też pobudzać zmysły i dać okazję do poznania bardzo szerokiego spektrum różnych win i zwyczajów z całego świata związanych z trunkiem. Punktem obowiązkowym jest zwiedzanie stałej wystawy, zakończone wizytą w Belwederze, z którego rozciąga się wspaniały widok na panoramę Bordeaux. Poza stałą wystawą, planowane jest także organizowanie wystawy okresowej, zmienianej co roku w zależności od motywu głównego. Ciekawą opcją mogą być też warsztaty zarówno dla stawiających pierwsze kroki w przygodzie z winem, jak i koneserów o bardziej doświadczonych kubkach smakowych. Wszystko to odbywa się w pięknych wnętrzach, których dopracowany design tworzy niezapomniane wrażenie oraz odpowiedni do degustacji klimat. Szacuje się, że rocznie La Cité du Vin ma odwiedzać niecałe pół miliona osób. Bilet wstępu kosztuje 20 euro – kto z Was już pakuje walizki?

 

Źródło: La Cite du Vin / Food Republic / Blind Tested

Zobacz także

Trendy / #News

barkbath-classic-jpg-11724

Odkurz sobie psa z BarkBath

Jesień to nie tylko kasztany i piękne, kolorowe liście. Każdy właściciel psiaka wie, że to też pora ciągłego wycierania łap i mokra, ubłocona sierść u pupila. Stąd pomysł na BarkBath!

Trendy / #News

electrolux-classic-jpg-11761

Walcz ze smogiem od środka

Sezon grzewczy to niestety także sezon smogowy. To oznacza wzmożoną walkę o czyste powietrze. Jednak nie każdy wie, że możemy ją zacząć od wnętrza naszych domów.

Trendy / #News

chatka-offline-classic-jpg-11730

Chatka Offline, czyli Digital Detox w Warszawie

Żyjemy w coraz większym stresie. Wiele osób nie wytrzymuje tego tempa i szuka sposobów, by uciec od maili z deadline'ami. Na ratunek przychodzi im Chatka Offline.