/hamag/assets/levis-slajd-jpg-11231.jpeg

Kurtka zamówi wam pizzę

Za co kochamy dżinsowe kurtki? Są bardzo na czasie, dają ochronę przed jesiennymi chłodami, a do tego świetnie wyglądają. A powodów jest więcej…

Data publikacji: 04.10.2017

Idealna kurtka? Dobrze skrojona, wygodna, a do tego idealnie pasująca do ciała i nie krępująca ruchów. Ważne są też poręczne kieszenie, do których zmieści się telefon lub klucze. Oczywiście poza funkcjonalnością liczy się też odpowiedni styl oraz świetny wygląd. Levi's jednak przekonuje, że to nadal za mało. Ich ostatnia propozycja to prawdziwa gratka dla miłośników dżinsu oraz... nowych technologii. To dlatego, że przy projektowaniu nowego modelu marce pomagał Google. Efekt? Pierwsza inteligentna kurtka – Levi's® Commuter™ Trucker.

Levi's stworzył kurtkę, która wyróżnia się znacząco na tle konkurencji – najnowszy model marki potrafi bowiem łączyć się ze smartfonem! Levi's® Commuter™ Trucker, bo tak nazywa się projekt, to pierwsza propozycja od sieciówki jeśli idzie o smart clothing. W dodatku nie jest to jedynie koncepcja – o niej Levi's wspominał nieśmiało już rok temu. W tej chwili powstał pełnowymiarowy produkt, który właśnie trafił na rynek. Połączenie odbywa się dzięki Bluetooth przez specjalną aplikację, która pozwala na „obsługę” kurtki za pomocą czterech gestów wykonywanych na lewym rękawie. Ubranie zostało stworzone głównie dla rowerzystów, którym ułatwiłaby korzystanie z telefonu podczas jazdy bez wyjmowania go z kieszeni, jednak może przydać się także poza jednośladem.

Idea jest taka, by gesty pozwalały uruchomić cztery różne funkcje w telefonie bez konieczności wyciągania go z kieszeni i ryzykownego wpatrywania się w ekran podczas jazdy. Dzięki zaanektowaniu technologii, kurtka może np. odrzucać połączenia czy zmieniać aktualnie grającą piosenkę. Prezentacja stworzona przez Levi's pokazuje, że dwukrotne poklepanie po rękawie domyślnie dzwoni do przypisanego numeru – drugiej połówki lub... pizzerii. Oczywiście poprzez aplikację każdy może dopasować gest do wybranej przez siebie czynności, by kurtka była jak najbardziej spersonalizowana. Za całość odpowiada wbudowany w mankiet specjalny klips, który można odczepić, by móc chociażby wyprać kurtkę. Cena za niecodzienną kurtkę wynosi ok. 350 dolarów w sklepie internetowym lub w wybranych salonach stacjonarnych na całym świecie. Jest kompatybilna zarówno z iOS jak i systemem Android.

 

Źródło: Dezeen / Levi's / Noizz

Zobacz także

Trendy / #News

inkubator-1classic-jpg-11952

Inkubator dla czworonogów

Noworodki to istoty bardzo delikatne. Nie dotyczy to jedynie ludzi – kocie i psie maluchy też potrzebują opieki. Dlatego lubelski uniwersytet zainwestował w inkubator dla zwierząt.

Trendy / #News

talerz-classic-jpg-11766

Doznania znad talerza

Wiecie jak elegancko zjeść spaghetti, owoce morza, czy lasagnę? Czy kiedyś zestresowaliście się na oficjalnym obiedzie lub pogubiliście w etykiecie? Nie jesteście jedyni.

Trendy / #News

whisky-me-classic-jpg-11968

Whisky Me – trunek w wersji mini

Kojarzycie soczki w woreczkach, tak popularne w latach 90.? Dzięki pewnemu start-upowi, powracają, tylko że w wersji wysokoprocentowej jako Whisky Me.