Imprezowe bąbelki

W sieci pojawiły się specjalne zestawy, które pozwolą zamienić drinka w bąbelki.

Data publikacji: 25.07.2016

Czy jako dziecko uwielbiałeś puszczać bańki? Jeśli tak, to Twoje serce skradnie Bubble Lick Edible Bubbles – specjalny płyn, który pozwoli zamienić ulubione drinki w figlarne bąbelki. To prawdziwa gratka nie tylko dla imprezowiczów, ale i dla fanów kuchni molekularnej.

Drinki z palemką zostały właśnie zdeklasowane. Oto prawdziwa gwiazda miksologii: Bubble Lick Edible Bubbles, czyli drinki w formie baniek – nie tak łatwe do wypicia, ale za to o wiele zabawniejsze niż te serwowane w kieliszkach. Za niezwykły pomysł odpowiadają specjaliści ze sklepu Firebox. Jak sami tłumaczą jako dzieci często zastanawiali się, czemu bańki nie są jadalne. Właśnie połączyli dwie rzeczy, które uwielbiali jako dzieci i kochają teraz, kiedy są nieco starsi. W ten sposób powstały przepyszne bańki, które aż chce się złapać na język. Zestaw Bubble Lick Edible Bubbles zawiera 6 małych buteleczek, wypełnionych 25 ml nietoksycznej substancji, do której należy dodać wybrany napój. Po wymieszaniu substancji powstają jadalne bańki, które można dmuchać, tak jak ich tradycyjną wersję, bowiem każda butelka zakończona jest specjalną końcówką, która ułatwia puszczanie baniek.

Oczywiście do fiolek można wlać dowolną ciecz: nie musi to być alkohol. Można wiec zrobić bańkową lemoniadę, kawę, herbatę, a nawet dodać któregoś z ulubionych napojów gazowanych. To oznacza, że łatwo można zrobić także jadalne bańki przyjazne dzieciom. Ważne jest tylko jedno: napój nie może być zbyt gęsty. Z tego powodu na razie niemożliwe jest stworzenie zupy czy shake’a w bańkach. Chociaż może to dobrze – niestety pękające bańki z czerwonym winem czy słodkim syropem, pobrudzą ubrania czy ściany tak samo jak alkohol w zwykłej formie. Doskonale jednak sprawdzą się na piknikach i festynach czy innych imprezach plenerowych. Twórcy jak na razie utrzymują skład tajemniczej substancji w tajemnicy. Wiadomo jednak, że jest całkowicie bezpieczna dla organizmu, a także wegańska i koszerna. Zestaw można kupić przez internet w sklepie Firebox za 13 funtów.


Źródło: Firebox

Zobacz także

Kulinaria / #Wywiad

classic-jpg-7263

Dieta na nowy rok

Jak mądrze i skutecznie zrzucać kilogramy, aby gorący zapał szybko nie przeszedł w rozczarowanie?

Kulinaria / #News

klocki-classic-1-jpg-7097

Słodkie klocki

Czekoladzie trudno się oprzeć – jest pyszna, wspiera wydzielanie endorfin, a do tego występuje w dziesiątkach odmian i smaków. Szczególnie, jeśli mówimy o serii „Complements”.

Kulinaria / #Artykuł

visions-classic-jpg-6877

Visions – garnki, które nie mają nic do ukrycia

Garnki Visions to piękne garnki ze szkła, które umożliwiają zdrowe i bezpieczne gotowanie.