Hyperloop, hotel przyszłości

Podróże są wspaniałe – otwierają umysł i zapewniają niezapomniane przeżycia. Szkoda tylko, że dojazdy do egzotycznych miejsc są tak czasochłonne… Jest na tom pomysł – Hyperloop!

Data publikacji: 20.07.2017

Stojąc na lotnisku podczas dłużącej się odprawy czy podczas kilkugodzinnej podróży autem, z pewnością marzyliście o tym, by móc się przetransportować od razu na miejsce. Musimy was zasmucić – jak na razie nikt nie wymyślił proszku Fiuu z Harry'ego Pottera, a futurystyczne rozwiązania z filmów science fiction nadal pozostają poza naszym zasięgiem. Mimo to, już wkrótce może pojawić się zupełnie nowy sposób przemieszczania się, który zrewolucjonizuje sposób, w jaki podróżujemy. Elon Musk pracuje nad projektem Hyperloop, który zostanie m.in. wykorzystany w luksusowym hotelu do superszybkich podróży.

Hyperloop to innowacyjny pomysł na nowy środek transportu, przeznaczony zarówno dla ludzi, jak i do przewożenia towarów. Ma to być system tuneli, w których pasażerowie przesyłani byliby między miejscami za pomocą specjalnych kapsuł, które dzięki obniżonemu ciśnieniu, mogłyby poruszać się z prędkością aż 1200 km/h. W efekcie ma powstać transport wygodny jak podróż autem, a jednocześnie szybszy od samolotu. Musk zajmuje się projektem od 2012 roku i nabiera on coraz większej realności, a pierwsze testy już się rozpoczęły. Zainteresowanie jest ogromne, szczególnie, że Hyperloop ma być niezależny od pogody i odporny na kolizje. Są już także pierwsze pomysły na to, jak wykorzystać system Muska – jednym z nich jest Hyperloop Hotel autorstwa Brendana Siebrechta. Jego wizja przewiduje, by system kapsuł i tuneli zaimplementować do sieci hoteli, dzięki czemu podróże między oddziałami jednej sieci będą odbywały się niebywale szybko i w dodatku w luksusowym wydaniu.

Siebrecht planuje bowiem zamiast standardowych, 28-osobowych kapsuł, stworzyć wersje przeznaczone dla prestiżowych klientów, którzy mogliby podróżować w kapsule, która wyglądałaby jak pokój hotelowy. W swej koncepcji, młody projektant uwzględnił 13 miast, które byłyby połączone hotelową siecią Hyperloop: m.in. Seattle, San Fransisco, Las Vegas czy Waszyngton. Abonament za korzystanie z tego rozwiązania miałby wynosić 1200 dolarów i pozwalać na podróżowanie między dowolnymi placówkami w danej sieci hotelowej. W ten sposób można by zwiedzić kilka miast jednego dnia. Pomysł na Hyperloop Hotel brzmi jak czysta bajka, jednak wcale nie jest niemożliwy doz realizowania. Być może tak będzie wyglądać przyszłość podróży.

 

Źródło: DesignBoom / Dailymail

Zobacz także

Trendy / #News

inkubator-1classic-jpg-11952

Inkubator dla czworonogów

Noworodki to istoty bardzo delikatne. Nie dotyczy to jedynie ludzi – kocie i psie maluchy też potrzebują opieki. Dlatego lubelski uniwersytet zainwestował w inkubator dla zwierząt.

Trendy / #News

talerz-classic-jpg-11766

Doznania znad talerza

Wiecie jak elegancko zjeść spaghetti, owoce morza, czy lasagnę? Czy kiedyś zestresowaliście się na oficjalnym obiedzie lub pogubiliście w etykiecie? Nie jesteście jedyni.

Trendy / #News

whisky-me-classic-jpg-11968

Whisky Me – trunek w wersji mini

Kojarzycie soczki w woreczkach, tak popularne w latach 90.? Dzięki pewnemu start-upowi, powracają, tylko że w wersji wysokoprocentowej jako Whisky Me.