/hamag/assets/hudway-glass-slajd-jpg-11270.jpeg

HUDWAY Glass – przezroczysty GPS

Czasy, kiedy musieliśmy podróżować wyposażeni w mapy i atlasy dawno już minęły. GPS-y są wygodne i mają ogromne możliwości. Jest tylko jeden problem, który może rozwiązać HUDWAY Glass.

Data publikacji: 19.10.2017

Kilka sekund. Tyle wystarczy, by podczas jazdy samochodem zdarzył się wypadek – oderwanie wzroku od drogi nawet na chwilę, może mieć fatalne skutki. Stąd tak wiele kampanii uczulających kierowców na zagrożenia płynące z różnych rozpraszaczy podczas prowadzenia auta – powinniśmy zapomnieć m.in. o dzwonieniu, odbieraniu sms-ów, poprawianiu makijażu czy czytaniu książek w korkach. A co z GPS-ami? W końcu kiedy jesteśmy w nowym miejscu, nie znamy dokładnej drogi i co chwila zerkamy na wyznaczoną trasę, łatwo o dekoncentrację i stłuczkę lub nawet poważniejszy wypadek. Dlatego HUDWAY Glass to doskonały pomysł dla zagubionych w podróży.

HUDWAY Glass to specjalny wyświetlacz, który łącząc się ze smartfonem może wyświetlać drogę tak jak tradycyjny GPS. Możemy go zamontować na przedniej szybie tuż nad kierownicą lub z boku, jak nam wygodnie. Czym zatem różni się od GPS-ów starego typu? Faktem, że jest całkowicie przezroczysty, a to oznacza, że ani na chwilę nie tracimy drogi z zasięgu wzroku. Nazwa pochodzi od technologii HUD, czyli Head-Up Display, która do tej pory była dosyć droga i dostępna w autach z wyższej półki. Jednak HUDWAY Glass to ta sama technologia, jednak potraktowana jako zewnętrzny gadżet, który pasuje do każdego auta, bez względu na model i markę, a co najważniejsze kosztuje 50 dolarów, zamiast kilku tysięcy jak to miało miejsce w przypadku monitorów HUD montowanych fabrycznie w autach.

HUDWAY Glass jest w stanie obsłużyć i wyświetlić dowolną aplikację do wskazywania drogi zamontowaną na smartfonie. Dzięki temu, że jest przezroczysty, pozwala na jednoczesne sprawdzanie wytyczonej trasy, jak i sytuacji na drodze, ale też reagowanie na smsy czy przychodzące połączenia. Jego autorzy założyli, że wielu z nas, mimo wiedzy na temat konsekwencji używania smartfona podczas prowadzenia auta, nadal po niego sięga, by odpisać na wiadomość w social media czy szybko zadzwonić. Skoro takich sytuacji nie da się uniknąć, postanowili sprawić, że będą one bezpieczniejsze. Wyświetlacz zamontowany w odpowiednim miejscu pozwala zminimalizować czas, podczas którego nasz wzrok nie jest w 100% skupiony na jezdni. To o tyle ważne, że ostatnie badania wskazują, że telefon był główną lub towarzyszącą przyczyną niemal połowy wypadków na drodze.

 

Źródło: Spider’s Web / Hudway Glass

 

Zobacz także

Trendy / #News

inkubator-1classic-jpg-11952

Inkubator dla czworonogów

Noworodki to istoty bardzo delikatne. Nie dotyczy to jedynie ludzi – kocie i psie maluchy też potrzebują opieki. Dlatego lubelski uniwersytet zainwestował w inkubator dla zwierząt.

Trendy / #News

talerz-classic-jpg-11766

Doznania znad talerza

Wiecie jak elegancko zjeść spaghetti, owoce morza, czy lasagnę? Czy kiedyś zestresowaliście się na oficjalnym obiedzie lub pogubiliście w etykiecie? Nie jesteście jedyni.

Trendy / #News

whisky-me-classic-jpg-11968

Whisky Me – trunek w wersji mini

Kojarzycie soczki w woreczkach, tak popularne w latach 90.? Dzięki pewnemu start-upowi, powracają, tylko że w wersji wysokoprocentowej jako Whisky Me.