HomePod – muzyczna rewolucja?

Inteligentne, designerskie głośniki i systemy muzyczne, to ostatni wyraźny trend technologiczny. Apple jednak twierdzi, że znów zabłyśnie na tle konkurencji. Słyszeliście o HomePod?

Data publikacji: 16.06.2017

Czasami niemal każdy z nas ma ochotę po prostu zamknąć się w pokoju, położyć na łóżku i wsłuchać w dźwięki ukochanej piosenki. To świetny sposób na odprężenie po ciężkim dniu i ucieczkę od wielkich i małych problemów. Kojące rytmy potrafią naprawdę zrelaksować, chociaż dla melomana równie ważne jak to, czego słucha, jest także jak. Słaba jakość utworu potrafi zepsuć chwilę odpoczynku tym o wrażliwszych uszach. Na szczęście mogą oni przebierać w bogatej ofercie intrygujących systemów nagłośnienia i designerskich głośników. Do szerokiej oferty na rynku dołączył właśnie HomePod od Apple.

Podczas konferencji WWDC dla deweloperów, fani Apple'a otrzymali prawdziwą ucztę dla oczu. Nie tylko mogli podziwiać udoskonalonego iPada i MacBooka, ale mieli także okazję po raz pierwszy podziwiać inteligentny, bezprzewodowy głośnik od marki z jabłkiem. Jej reprezentanci opisywali HomePoda z ogromnym entuzjazmem.

– Apple zrewolucjonizowało sposób słuchania muzyki na urządzeniach przenośnych dzięki iPodowi. Teraz HomePod odmieni sposób słuchania muzyki z przenośnego głośnika w domu – obiecywał podczas prezentacji produktu Philip Schiller, odpowiedzialny za projekt. Co niezwykłego kryje się zatem we wnętrzu HomePoda? Między innymi chip A8 znany z iPhone'a 7, dzięki któremu głośnik tworzy indywidualne wiązki dźwięku oraz zanalizuje otoczenie w jakim się znalazł i dostosuje je do przestrzeni. O jakości dźwięku niech świadczą doskonały 7-elementowy układ tweeterów i 4-calowy woofer. A to dopiero początek, bo poza zadbaniem o dźwięki w naszym domu, głośnik ma także wbudowaną Siri – asystentkę Apple, która dopilnuje byśmy wiedzieli o korkach na mieście oraz przewidywanych opadach deszczu. Co ciekawe, cena za urządzenie nie będzie wygórowana jak to ma miejsce w przypadku innych produktów marki – 350 dolarów za tej jakości sprzęt to optymalna cena. Jak na razie nieznana jest premiera głośnika w Polsce – wiadomo, że pod koniec roku pojawi się on w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Australii. Jednak nawet jeśli doczekamy się jego sprzedaży lokalnie, musimy się liczyć z tym, że Siri nie przemówi do nas w ojczystym języku. Mimo to jesteśmy ciekawi pierwszych wrażeń z obcowaniem z HomePodem.

 

Źródło: Benchmark.pl, Apple

Zobacz także

Trendy / #News

qoobo-classic-jpg-11350

Qoobo – mrucząca poduszka

Ich mruczenie uspokaja i pozwala cieszyć się doskonałym zdrowiem. Adopcja kota ma wiele zalet, co jednak, jeśli jesteś alergikiem lub nie masz miejsca dla zwierzaka? Może zdecydujesz się na Qoobo?

Trendy / #News

szafa-classic-jpg-11340

Nieograniczona szafa Biblioteki Ubrań

Kiedy ostatni raz byliście w bibliotece? To w końcu świetne miejsce, jeśli lubicie czytać, a chcecie zaoszczędzić na książkach lub... ubraniach. Tak, to nie pomyłka!

Trendy / #News

smartify-classic-jpg-11344

Smartify – Shazam w wersji artystycznej

Widzicie obraz znanego malarza, ale jego tytuł wypadł wam z głowy? Nie martwcie się, teraz aplikacja Smartify podpowie Wam na jakie dzieło właśnie patrzycie.