EB, stanik prawdziwie uniwersalny

Każda z pań wie, jak trudno jest znaleźć odpowiedni stanik – zgrać się musi bardzo wiele elementów: wygląd, komfort, rozmiar, krój. Czy to naprawdę konieczne?

Data publikacji: 10.10.2017

Aż cztery na pięć kobiet ma nieodpowiednio dopasowany biustonosz. Efekty takiego stanu rzeczy mogą być różne: od dyskomfortu, przez ból, po zwyrodnienia pleców. Dlatego idealny stanik to dla każdej z pań prawdziwy skarb i sprzymierzeniec w walce o zdrowy biust i odpowiednią postawę oraz świetne samopoczucie. Jednak znalezienie takowego nie jest łatwe. W sieciówkach trudno o różnorodność i nietypowe rozmiary, z kolei ekskluzywne sklepy mają wysokie ceny. Dlatego powstał projekt stanika, który występuje w wersji one size i pasuje na każdy biust: oto EB.

Nowe podejście do biustonosza zawdzięczamy marce Evelyn & Bobbie założonej przez Bree McKeen. Bree, jako brafitterka z zamiłowania, z niepokojem obserwowała jak wiele jej klientek ma źle dobrany stanik, co powodowało bóle i wady postawy. Długo myślała nad rozwiązaniem – w końcu doszła do wniosku, że głównym problemem jest zbyt wiele rozmiarów staników, wśród których panie zwyczajnie się gubią. Jej rozwiązanie jest proste i przewrotne: jeden rozmiar dla wszystkich. Tak powstał EB, uniwersalny stanik bez szwów i fiszbinów. Dzięki temu sam dostosowuje się do biustu na który jest założony. Co ciekawe, jego kształt i kolor są całkowicie spersonalizowane – to klientka ustala je przy zamówieniu za pomocą specjalnego programu EB Match, a sam stanik zostaje szybko wyprodukowany dzięki technologii druku 3D. Tak stworzony stanik jest według marki maksymalnie wygodny i komfortowy, a przy tym pięknie eksponuje biust i mocno trzyma się na swoim miejscu. Bree zarzuca innym producentom, że dzisiejsze biustonosze niczym nie różnią się w kształcie i designie od tych tworzonych ponad 80 lat temu. Jak sama wskazuje, dziś mamy możliwości technologiczne, by znacząco udoskonalić ten przestarzały projekt – co zresztą sama wykorzystała.

– EB współdziała z twoim ciałem, zamiast działać przeciwko niemu – tłumaczy projektantka. Stanik EB można zamawiać w pre-orderze za 188 dolarów – marka obiecuje zwroty, jeśli klienci nie będą zadowoleni, a jeśli będą, to każdy, kto zamówił pre-order, otrzyma drugi stanik w prezencie. Ich wysyłka ma ruszyć lada dzień.

Źródło: Label / Kickstarter

Zobacz także

Trendy / #News

inkubator-1classic-jpg-11952

Inkubator dla czworonogów

Noworodki to istoty bardzo delikatne. Nie dotyczy to jedynie ludzi – kocie i psie maluchy też potrzebują opieki. Dlatego lubelski uniwersytet zainwestował w inkubator dla zwierząt.

Trendy / #News

talerz-classic-jpg-11766

Doznania znad talerza

Wiecie jak elegancko zjeść spaghetti, owoce morza, czy lasagnę? Czy kiedyś zestresowaliście się na oficjalnym obiedzie lub pogubiliście w etykiecie? Nie jesteście jedyni.

Trendy / #News

whisky-me-classic-jpg-11968

Whisky Me – trunek w wersji mini

Kojarzycie soczki w woreczkach, tak popularne w latach 90.? Dzięki pewnemu start-upowi, powracają, tylko że w wersji wysokoprocentowej jako Whisky Me.