Domowa meduza – JellyTank

Miłośnicy zwierząt zazwyczaj stawiają na przygarnięcie psa, kota lub puchatego królika czy chomika. Są jednak tacy, którzy wolą mniej kosmate zwierzaki. Stąd pomysł na JellyTank!

Data publikacji: 30.08.2017

Posiadanie zwierząt ma wiele zalet. Właściciele czworonogów rzadziej cierpią na depresję i samotność, ale mają też lepszą odporność i są mniej chorowici. Kontakt ze zwierzakiem pobudza także produkcję hormonów szczęścia. Ci, którzy zdecydowali się na psy, dzięki spacerom poprawiają kondycję fizyczną i częściej korzystają z uroków okolicy. Niestety, zwierzęta to także ogromny obowiązek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Koty czy psy wymagają sporo zaangażowania, czasu, a także pieniędzy na karmę czy weterynarza. Trzeba im też zapewnić odpowiednią przestrzeń. Sprawa jednak wygląda zupełnie inaczej, jeśli wolicie hodować mniej typowe zwierzaki – na przykład... meduzy.

JellyTank to nietypowe akwarium zaprojektowane jako idealny dom dla meduz. Te intrygujące bezkręgowce przyciągają wzrok futurystycznym wyglądem, a ich obserwacja wycisza i uspokaja. Mimo to ich hodowla w domowych warunkach nie jest zbyt popularna. Twórcy JellyTank uważają, że to ogromna strata, bo meduzy nie tylko pięknie wyglądają, ale ich pełne gracji ruchy pomagają zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy. Według nich JellyTank to idealne rozwiązanie dla osób zabieganych lub przestrzeni biurowych szukających nietypowych rozwiązań. Specjalny design łączący funkcjonalność, doskonały wygląd oraz wygodę zwierząt ma sprawić, że hodowla meduz będzie prosta i stosunkowo tania.

W akwarium wykorzystano m.in. laminarny przepływ wody, który ma odwzorować naturalne środowisko bezkręgowców. Z kolei niezwykle wydajny, nowoczesny system filtrów zadba o to, by woda była jak najwyższej jakości. Wszystko po to, by meduzy mogły się spokojnie rozwijać w domowych warunkach. Akwarium posiada także kolorowe oświetlenie, które można dostosować do własnych preferencji i potrzeb. Powstaje także specjalna aplikacja, która pomoże w odpowiedniej opiece nad meduzami. Akwarium ma trafić do sprzedaży na dniach, a jego cena oscylować będzie wokół 225-250 dolarów. W zestawie znajdą się akcesoria niezbędne do przygotowania wody odpowiedniej dla meduz, a także opakowanie pokarmu. Pomysłodawcy JellyTank pracują także nad stworzeniem bezpiecznego dla zwierząt systemu sprzedaży, który gwarantowałby zwierzakom odpowiednie warunki i jak najmniejszy stres. W końcu meduzy, mimo że mniej przymilne od psa, to także żywe istoty, którym należy się troska i szacunek.

 

Źródło: Indiegogo / JellyTank

Zobacz także

Trendy / #News

inkubator-1classic-jpg-11952

Inkubator dla czworonogów

Noworodki to istoty bardzo delikatne. Nie dotyczy to jedynie ludzi – kocie i psie maluchy też potrzebują opieki. Dlatego lubelski uniwersytet zainwestował w inkubator dla zwierząt.

Trendy / #News

talerz-classic-jpg-11766

Doznania znad talerza

Wiecie jak elegancko zjeść spaghetti, owoce morza, czy lasagnę? Czy kiedyś zestresowaliście się na oficjalnym obiedzie lub pogubiliście w etykiecie? Nie jesteście jedyni.

Trendy / #News

whisky-me-classic-jpg-11968

Whisky Me – trunek w wersji mini

Kojarzycie soczki w woreczkach, tak popularne w latach 90.? Dzięki pewnemu start-upowi, powracają, tylko że w wersji wysokoprocentowej jako Whisky Me.