/hamag/assets/kosmonauta-slajd-jpg-10582.jpeg

Być kosmonautą z marką Samsung

Marzycie, by odkrywać kosmos, ale zamiast w NASA pracujecie w korporacji? Samsung pozwoli wam zrealizować marzenia o zwiedzaniu wszechświata nawet zza biurka.

Data publikacji: 07.08.2017

Lato w 1978 roku było wyjątkowe. To właśnie 27 czerwca o godzinie 17:27:21 z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie wystartował Sojuz 30. Statek okrążył Ziemię ponad 120 razy i powrócił na orbitę 5 lipca. Dowodził nim płk Piotr Klimuk, a wśród załogi znalazł się także mjr Mirosław Hermaszewski. W trakcie lotu przeprowadzono kilka różnych eksperymentów, m.in. badających smak w stanie nieważkości czy wymiany ciepła organizmu człowieka z otoczeniem w warunkach braku ciążenia. I chociaż może nie brzmi to tak imponująco jak lądowanie na Księżycu, to Sojuz 30 zapisał się na stałe w historii misji kosmicznych. Teraz powraca dzięki marce Samsung.

By wyruszyć w kosmos nie trzeba być astronautą – wystarczy zestaw do wirtualnej rzeczywistości i aplikacja VR The Missed Spaceflight (Przegapiony Lot), która powstała z inicjatywy koreańskiego koncernu. W ten sposób odtworzycie lot z 1978, pospacerujecie w stanie nieważkości, a także będziecie mieli okazję podziwiać Ziemię z kosmosu. Poza tym stworzony także został film o generale Tadeuszu Kuziorze, najmłodszym spośród polskich pilotów wytypowanych do lotu. Niestety, ostatecznie nie wziął on udziału w misji, jednak dzięki filmowi stworzonemu przez Koreańczyków i technologii VR, generał Kuziora mógł po prawie 40 latach przekonać się, jak byłoby się znaleźć na pokładzie Sojuz 30. W ten sposób Samsung promuje najnowszą odsłonę swojego flagowego modelu Galaxy.

– Projekt Przegapiony Lot w pełni wyraża idee zamknięte w haśle #DoWhatYouCant, które towarzyszy naszej kampanii. Tworząc ten projekt, chcieliśmy udowodnić, że nie ma rzeczy niemożliwych, a sukces zależy tylko od naszego uporu i wytrwałości. Mam nadzieję, że Przegapiony Lot, który spełnia sen wielu o locie w kosmos, stanie się bodźcem do podążania za nawet najbardziej nieprawdopodobnymi marzeniami – o pomyśle na nietypową promocję opowiada Olaf Krynicki z Samsung Polska. Film z lotu w kosmos można także obejrzeć, jeśli nie posiadacie dedykowanego zestawu do VR – wersję 360 stopni, którą odtworzycie bez jakiegokolwiek sprzętu lub jedynie z prostymi kartonowymi goglami, dostępna jest tutaj.

 

Źródło: Samsung Polska

Zobacz także

Trendy / #News

inkubator-1classic-jpg-11952

Inkubator dla czworonogów

Noworodki to istoty bardzo delikatne. Nie dotyczy to jedynie ludzi – kocie i psie maluchy też potrzebują opieki. Dlatego lubelski uniwersytet zainwestował w inkubator dla zwierząt.

Trendy / #News

talerz-classic-jpg-11766

Doznania znad talerza

Wiecie jak elegancko zjeść spaghetti, owoce morza, czy lasagnę? Czy kiedyś zestresowaliście się na oficjalnym obiedzie lub pogubiliście w etykiecie? Nie jesteście jedyni.

Trendy / #News

whisky-me-classic-jpg-11968

Whisky Me – trunek w wersji mini

Kojarzycie soczki w woreczkach, tak popularne w latach 90.? Dzięki pewnemu start-upowi, powracają, tylko że w wersji wysokoprocentowej jako Whisky Me.