Aplikacja iRobot HOME – pełna kontrola nad odkurzaniem

Odkurzanie nigdy wcześniej nie było tak proste i przyjemne.

Data publikacji: 06.06.2016
Aplikacje mobilne sprawiają, że nasze życie jest prostsze. Dotyczy to także wykonywania domowych obowiązków, na co doskonałym dowodem jest aplikacja HOME umożliwiająca sterowanie inteligentnym robotem sprzątającym iRobot Roomba 980.

Aplikacja HOME jest dostępna na smartfony z systemami operacyjnymi iOS i Android. Pozwala ona przejąć kontrolę nad robotem Roomba 980 – wystarczy raz sparować urządzenia, by później móc zdalnie zarządzać jego poszczególnymi funkcjami. Oprogramowanie ma za zadanie tak zwiększyć komfort sprzątania, jak to tylko możliwe. Po uruchomieniu aplikacji naszym oczom ukazuje się ikona informująca o poziomie naładowania robota Roomba 980 i obecnym stanie (ładuje się, pracuje, gotowy). Na samym środku ekranu smartfona wyświetla się zaś przycisk CLEAN – najciekawsza chyba spośród dostępnych funkcji. Jego wciśnięcie oznacza zainicjowanie odkurzania – niezależnie od tego jaka odległość dzieli nas od robota. 

Aplikacja mobilna iRobot HOME

Z poziomu aplikacji użytkownicy mogą również ustalić harmonogram sprzątania – wybrać dni w tygodniu i godziny, o których robot ma automatycznie rozpocząć swoją pracę. Istnieje także możliwość włączenia opcji dodatkowych – są to: dwa przebiegi sprzątania (dwukrotne czyszczenie podłóg, pod różnymi kątami), Carpet Boost (dostosowanie mocy pracy robota do rodzaju podłóg) i czyszczenie przy krawędzi (zakończenie sprzątania w formie przejechania wzdłuż ścian). Funkcjonalność aplikacji iRobot HOME nie ogranicza się jednak do tego. Na ekranie smartfona wyświetli się też informacja o konieczności oczyszczenia szczotek lub opróżniania zbiornika. W innych okienkach znajdziemy również historię cykli sprzątania, instrukcję obsługi, a nawet możliwość zamówienia części i akcesoriów do naszej Roomby.

Aplikacja mobilna iRobot HOME

– iRobot HOME nie jest potrzebą chwili, a pierwszym krokiem w kierunku rozwoju robotów sprzątających, które będą funkcjonowały w wirtualnej chmurze. Dzięki temu rozwiązaniu roboty będą mogły lepiej zrozumieć swoje środowisko pracy, a użytkownicy będą mogli sprawować nad nimi większą kontrolę – mówi producent. Warto dodać, że oprócz aplikacji HOME robot sprzątający iRobot Roomba 980 może pochwalić się też technologią wizualnej lokalizacji i mapowania przestrzeni, systemem iAdapt 2.0 oraz funkcją automatycznego powrotu do stacji ładowania.

Źródło: iRobot

Zobacz także

Roboty domowe / #Artykuł

ikonka-srednia-310-jpg-12076

Jaki oczyszczacz powietrza? TOP-5 polecane modele

Czystość powietrza pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Radzimy jaki oczyszczacz powietrza wybrać.

Roboty domowe / #Artykuł

jaki-robot-sprzatajacy-top-5-mid-jpg-12067

Jaki robot sprzątający? TOP-5 polecane modele

Pięć modeli do rankingu najlepszy robot sprzątający, w cenie do 1500, 2500 i 4000 zł.

Roboty domowe / #Recenzja

classic-jpg-11870

Odkurzacz automatyczny Electrolux PUREi9 – pierwsze wrażenia

Electrolux PUREi9 to automatyczny odkurzacz o niekonwencjonalnym kształcie i sporych możliwościach. Jakie wrażenie wywarł podczas testowego sprzątania?