Aplikacja Forest uczy jak odłożyć telefon

Coraz częściej mówi się o tym, że każdy z nas powinien raz na jakiś czas wyłączyć telefon i pobyć chociaż chwilę offline. Metody, by znaleźć do tego motywację są różne… Jest też Forest!

Data publikacji: 27.10.2017

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że spędzamy w internecie stanowczo za dużo czasu. Do komórek przyklejamy się już niemal w każdej sytuacji: podczas prowadzenia auta, spotkania z przyjaciółmi czy ważnych uroczystości rodzinnych. I chociaż w sieci można znaleźć wiele ciekawych rzeczy, to o wiele bardziej interesujące jest prawdziwe życie i realny świat, który nas otacza. Dlatego miejsca, projekty i inicjatywy, które promują odłączenie się od internetu i odłożenie telefonów komórkowych na bok, są coraz bardziej popularne. Tym razem jednak postawiono na przewrotny mechanizm, bo zamiast zamykanych skrzynek na telefon i przekaźników blokujących wi-fi, postawiono na... aplikację.

Forest to aplikacja, która ma zniechęcać do sięgania po telefon. W jaki sposób? Odpowiada za to umieszczona w niej wirtualna roślinka, która rośnie tylko wtedy, gdy nie używamy telefonu. Im dłuższa przerwa od smartfona, tym większa szansa, że z nasionka wyrośnie dorodne drzewo. Po włączeniu aplikacji, ustawiamy czas, w którym blokuje ona dostęp do innych funkcji telefonu – w tym czasie nasza roślinka swobodnie rośnie. Możemy ustawić blokadę na zaledwie 10 minut, jak i o wiele dłużej. Jeśli jednak w międzyczasie sięgniemy po telefon, nasza roślinka umrze. Oczywiście można dodać część funkcji na białą listę, tak by np. nie przegapić ważnego telefonu.

Wszystko pokazane jest w prosty, przejrzysty i estetyczny sposób. Twórcy gry, marka Seekrtech chciała stworzyć narzędzie, które zniechęci do wyciągania telefonu w towarzystwie, ale też sprawi, że nie będziemy marnowali czasu na czytanie w sieci nieistotnych bzdur i przeglądanie memów. Wprowadzenie elementu grywalizacji sprawia, że łatwiej zmotywować się do ignorowania telefonu, a w dodatku apka ma kilka różnych opcji, które jeszcze uprzyjemnią „rozgrywkę”. Są one odblokowywane wraz z postępami w grze. Za każde drzewo, które wyrośnie, otrzymujemy wirtualne monety, które możemy wydawać np. na nowe gatunki roślinek w naszej aplikacji. A dzięki współpracy Forest z Trees for the Future, za każde 2500 monet, fundacja zasadzi prawdziwe drzewo! Nie możemy doczekać się, by sprawdzić na własnej skórze skuteczność aplikacji!


 

Źródło: Noizz / SpidersWeb

Zobacz także

Trendy / #News

inkubator-1classic-jpg-11952

Inkubator dla czworonogów

Noworodki to istoty bardzo delikatne. Nie dotyczy to jedynie ludzi – kocie i psie maluchy też potrzebują opieki. Dlatego lubelski uniwersytet zainwestował w inkubator dla zwierząt.

Trendy / #News

talerz-classic-jpg-11766

Doznania znad talerza

Wiecie jak elegancko zjeść spaghetti, owoce morza, czy lasagnę? Czy kiedyś zestresowaliście się na oficjalnym obiedzie lub pogubiliście w etykiecie? Nie jesteście jedyni.

Trendy / #News

whisky-me-classic-jpg-11968

Whisky Me – trunek w wersji mini

Kojarzycie soczki w woreczkach, tak popularne w latach 90.? Dzięki pewnemu start-upowi, powracają, tylko że w wersji wysokoprocentowej jako Whisky Me.